Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 35:04 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:31:30 |
Dato | 28. november 2021 |
Detaljer
Gennemsnit omgang | 11:41 |
Hurtigste omgang | 10:59 |
Langsomste omgang | 12:12 |
Deltager (#63)
Valdemar Wagner | |
Amager Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 11 år (14 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tid | Placering | Klokken | |||||
Omgang 1 | 10:59 | 10:59 | 7 | 09:42:29 | ||||
Omgang 2 | 12:12 | 23:11 | 8 | 09:54:41 | ||||
Omgang 3 | 11:52 | 35:04 | 7 | 10:06:34 | ||||
Omgangstider
Andre resultater for Valdemar
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 7,3 KM | 1 | 5 omgange | 58:07,01 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 1 | 4 omgange | 52:21 | 39,42 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 22 | 3 omgange | 50:59 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 1 | 3 omgange | 47:37,74 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 8,5 KM | 3 | 2 omgange | 57:25 | 17,76 km/t | 3:22 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 24 | 6 omgange | 1:13:11 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 1 | 23:35 | 23:35 | 42,14 km/t | 1:25 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:05:05,58 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 21 | 3 omgange | 1:18:48 | 35,63 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 20 | 3 omgange | 1:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 17 | 7 omgange | 49:32 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 4 | 7:34 | 7:34 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 9,1 KM | 6 | 4 omgange | 58:43,20 | 37,19 km/t | 1:36 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 1 | 4 omgange | 58:21,46 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 2 | 4 omgange | 1:18:45 | 36,57 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 1 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 37 | 2 omgange | 1:27:24 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 11 | 3 omgange | 1:24:16 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 8 | 4:22:42 | 4:22:42 | 10,00 km/t | 5:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 19 | 3 omgange | 1:17:36 | 36,42 km/t | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 2 | 18:24,60 | 18:22,90 | 26,11 km/t | 2:17 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 2 | 7 omgange | 17:38 | 40,46 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 2 | 2 omgange | 1:05:02 | 35,61 km/t | 1:41 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:13:10,86 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 7,6 KM | 9 | 4 omgange | 56:20 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 1 | 5 omgange | 1:24:55 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:00:00 | 37,49 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 1 | 35:20 | 35:20 | 62,24 km/t | 0:57 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 2 | 1 omgange | 6:36 | 24,52 km/t | 2:26 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 7,1 KM | 1 | 5 omgange | 55:40,43 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 1 | 3 omgange | 1:04:02,29 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 2 | 7 omgange | 1:04:24 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 3 | 6 omgange | 50:06 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 13,1 KM | 2 | 3 omgange | 1:04:13 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 2 | 6 omgange | 56:37,40 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 15 | 5 omgange | 1:03:54,94 | 34,26 km/t | 1:45 min/km |
DM HOLD DCU 2022 - Hvidovre CK | 01-10-2022 | 23 KM | 7 | 42:17 | 42:17 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 7 | 4 omgange | 55:44 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 11 | 3 omgange | 51:46 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 11 | 3 omgange | 49:48,21 | 37,23 km/t | 1:36 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 4 | 23:19,27 | 23:19,27 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 31,2 KM | 7 | 6 omgange | 49:26,04 | 227,21 km/t | 0:15 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 8,6 KM | 1 | 3 omgange | 43:25,27 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 1 | 12:24,88 | 12:24,88 | 41,08 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 17 | 4 omgange | 1:15:38,10 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 26 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 23 | 3:32:37 | 3:32:37 | 4,40 km/t | 13:37 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 32 | 3 omgange | 1:06:42 | 33,46 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 23 | 7 omgange | 50:11 | 35,15 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 9 | 7:46 | 7:46 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 7 | 8 omgange | 1:15:09,37 | 33,21 km/t | 1:48 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 17 | 4 omgange | 1:27:32 | 32,90 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 10 | 3 omgange | 1:06:55 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 12 | 4 omgange | 1:27:53 | 31,95 km/t | 1:52 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 1 | 2 omgange | 1:01:33 | 31,58 km/t | 1:53 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 1 | 1 omgange | 28:14 | 33,36 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 1 | 21:00,56 | 21:00,56 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 1 | 4 omgange | 12:36 | 32,36 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 1 | 3 omgange | 50:48,60 | 32,49 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 1 | 6 omgange | 30:26,27 | 32,88 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 1 | 3 omgange | 41:50,10 | 32,27 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 1 | 4 omgange | 26:30,61 | 36,21 km/t | 1:39 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 1 | 16:23,71 | 16:23,71 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 1 | 3 omgange | 49:55,09 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 1 | 2 omgange | 46:15,20 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 1 | 5 omgange | 48:10 | 34,25 km/t | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 1 | 4 omgange | 34:26 | 34,84 km/t | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 1 | 2 omgange | 48:38 | 32,32 km/t | 1:51 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 1 | 20:42,05 | 20:42,05 | 34,78 km/t | 1:43 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 3 | 4 omgange | 41:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 4 | 4 omgange | 43:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 4 | 4 omgange | 41:40 | 0,00 km/t | - min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 1 | 2 omgange | 38:45,97 | 30,03 km/t | 1:59 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 1 | 2 omgange | 51:51,59 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 2 | 3 omgange | 48:32 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 2 | 2 omgange | 39:51 | 31,61 km/t | 1:53 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 1 | 5 omgange | 49:12,71 | 31,70 km/t | 1:53 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 1 | 2 omgange | 35:59,09 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 1 | 3 omgange | 43:58 | 31,11 km/t | 1:55 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 2 | 3 omgange | 50:06 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 1 | 14:14,42 | 14:14,42 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 1 | 6 omgange | 18:34,42 | 38,76 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 16 | 2:53:23 | 2:53:23 | 5,40 km/t | 11:06 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 23 | 2 omgange | 57:25 | 25,92 km/t | 2:18 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 10 | 6 omgange | 48:18 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 4 | 8:40 | 8:40 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 1 | 2 omgange | 51:20,52 | 32,72 km/t | 1:50 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 1 | 4 omgange | 40:25,61 | 30,87 km/t | 1:56 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 1 | 5:41,04 | 5:41,04 | 54,89 km/t | 1:05 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 1 | 3 omgange | 47:40 | 32,09 km/t | 1:52 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 1 | 3 omgange | 57:19,35 | 32,97 km/t | 1:49 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 1 | 2 omgange | 43:43 | 32,94 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 1 | 2 omgange | 43:00 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 5 | 2 omgange | 58:16 | 29,65 km/t | 2:01 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 5 | 3 omgange | 54:53,29 | 30,07 km/t | 1:59 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 1 | 9 omgange | 27:14,13 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 3 | 16:37,96 | 16:37,96 | 33,91 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 2 | 3 omgange | 43:12,41 | 31,27 km/t | 1:55 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 1 | 3 omgange | 57:43,82 | 28,37 km/t | 2:06 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 1 | 2 omgange | 27:35,94 | 31,74 km/t | 1:53 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 6 | 2 omgange | 47:34 | 33,29 km/t | 1:48 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 10 KM | 1 | 17:08 | 17:08 | 34,99 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 1 | 1 omgange | 33:09 | 28,23 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 1 | 0:00 | 1:30:25 | 10,35 km/t | 5:47 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 1 | 1 omgange | 23:37 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 1 | 3 omgange | 24:44 | 30,56 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 1 | 9:19 | 9:19 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 1 | 9 omgange | 13:52 | 389,04 km/t | 0:09 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 1 | 9 omgange | 13:28 | 40,08 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 1 | 1:48 | 1:48 | 33,22 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 1 | 1 omgange | 0:01 | 3600,00 km/t | 0:01 min/km |
Kronprinsesse Marys Bro Løbet 2019 | 28-09-2019 | 1608 Meter | 225 | 13:18 | 12:19 | 7,83 km/t | 7:39 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,1 KM | 3 | 4 omgange | 30:35 | 32,16 km/t | 1:51 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 3 | 21:07,47 | 21:07,47 | 32,10 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 2 | 1 omgange | 31:11 | 29,81 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 2 | 1 omgange | 31:11 | 29,81 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 2 | 1 omgange | 23:49 | 31,22 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 2 | 1 omgange | 23:49 | 31,22 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 1 | 2 omgange | 23:37 | 28,95 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 1 | 2 omgange | 23:37 | 28,95 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 1 | 9:27 | 9:27 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 1 | 9:27 | 9:27 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 2 | 2 omgange | 35:13 | 28,95 km/t | 2:04 min/km |
Copenhagen Warrior 2019 | 08-06-2019 | 3 KM | 104 | 46:55 | 31:16 | 5,75 km/t | 10:25 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jensebhansen@gmail.com