Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 1/4 Jernmand - (950m svømning, 45km cykling, 10,5km løb) |
Detaljer
Nettotid | 2:11:24 |
Starttidspunkt | 10:02:37 |
Sluttidspunkt | 12:14:01 |
Dato | 22. maj 2022 |
Discipliner
Svømning | 14:52 | 0,95 km |
Skiftezone 1 | 2:19 | |
Cykling | 1:11:00 | 45 km |
Skiftezone 2 | 1:26 | |
Løb | 41:47 | 10 km |
Deltager (#42)
Dennis Schütz Roungkvist | |
Horsens Amatør Cykleklub | |
Danmark | |
Mand, 31 år (33 i dag) | |
AG18-39 mænd
Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2022. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Svømning | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Tid | ||||||
Svømning | 0,95 km | 14:52 | 1:33 min/100m | 14:52 | 14:52 | |||||
Skiftezone 1 | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Tid | Tid | Tid | ||||||||
T1 | 2:19 | 2:19 | 17:11 | |||||||
Cykling | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Tid | ||||||
Cykelsplit 11,25 | 11,25 km | 16:47 | 40,22 km/t | 16:47 | 33:58 | |||||
Cykelsplit 33,75 | 22,5 km | 34:52 | 38,72 km/t | 51:39 | 1:08:50 | |||||
Cykling 45 | 11,25 km | 19:21 | 34,88 km/t | 1:11:00 | 1:28:11 | |||||
Total | 45 km | 1:11:00 | 38,03 km/t | 1:11:00 | 1:28:11 | |||||
Skiftezone 2 | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Tid | Tid | Tid | ||||||||
T2 | 1:26 | 1:26 | 1:29:37 | |||||||
Løb | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Tid | ||||||
Løbesplit 2,5 | 2,5 km | 10:23 | 4:09 min/km | 10:23 | 1:40:00 | |||||
Løbesplit 5 km | 2,5 km | 10:19 | 4:07 min/km | 20:42 | 1:50:19 | |||||
Løbesplit 7,5 km | 2,5 km | 10:34 | 4:13 min/km | 31:16 | 2:00:53 | |||||
Løbesplit 10,5 km | 2,5 km | 10:31 | 4:12 min/km | 41:47 | 2:11:24 | |||||
Total | 10 km | 41:47 | 4:10 min/km | 41:47 | 2:11:24 | |||||
Andre resultater for Dennis Schütz
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 6 omgange | 2:16:11 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2023 | 09-08-2023 | 64 KM | 1:43:48 | 1:43:37 | 37,06 km/t | 1:37 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2023 | 18-05-2023 | 191,1 KM | 5:30:39 | 5:30:35 | 34,68 km/t | 1:43 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 6 omgange | 2:25:39 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 4 omgange | 2:25:27 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2022 | 10-08-2022 | 63 KM | 1:42:51 | 1:42:44 | 36,79 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 4 omgange | 2:19:01 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 9 omgange | 2:05:11 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 6 omgange | 2:22:48 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 7 omgange | 2:32:48 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 6 omgange | 2:15:22 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 5 omgange | 2:53:08 | 37,08 km/t | 1:37 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 6 omgange | 2:48:04 | - | - |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 10 omgange | 2:12:54 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 4 omgange | 2:52:11 | 38,47 km/t | 1:33 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 6 omgange | 2:26:27 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 9 omgange | 2:22:01 | 31,94 km/t | 1:52 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 4 omgange | 2:43:19 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 4 omgange | 2:29:46 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 7 omgange | 2:15:14 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 8 omgange | 2:26:48 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 21 omgange | 45:28 | 27,71 km/t | 2:09 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 4 omgange | 2:41:40 | 40,97 km/t | 1:27 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 6 omgange | 2:31:13 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 8 omgange | 2:47:29 | 35,54 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 9 omgange | 59:58 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 16:01 | 16:01 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 5 omgange | 2:16:22 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
Marselis Cykelløbet 2019 | 01-09-2019 | 80 KM | 2:07:51 | 2:07:43 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 5 omgange | 2:29:32 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 15 omgange | 35:43 | 35,28 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 8 omgange | 2:38:17 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 8 omgange | 2:38:16 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 7 omgange | 2:50:49 | 37,86 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 7 omgange | 2:50:49 | 37,86 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 16:00 | 16:00 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 16:00 | 16:00 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Spar Nord Mors Rundt 2019 | 07-07-2019 | 70 KM | 1:51:47 | 1:51:41 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 4 omgange | 2:22:08 | 40,19 km/t | 1:29 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 5 omgange | 2:30:51 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 4 omgange | 2:21:05 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 8 omgange | 2:32:11 | 35,42 km/t | 1:41 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 11 omgange | 2:33:38 | 36,94 km/t | 1:37 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 4 omgange | 2:32:19 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 6 omgange | 2:18:30 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 5 omgange | 2:25:27 | 38,98 km/t | 1:32 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 6 omgange | 2:27:17 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 6 omgange | 2:17:44 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 6 omgange | 2:31:17 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Spar Kron 1/4 Jernmand 2016 | 05-06-2016 | 56,45 KM | 2:33:44 | 2:33:41 | 22,04 km/t | 2:43 min/km |