Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2

Results

Jakob Falk Paarup
Amager Cykle Ring
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Herre Elite(A,B,U19)
Omgange 7
Samlet tid 58:16
Placering
Samlet 7 af 11
Mænd 7 af 11
Point
Point 0
Detaljer
Gennemsnit omgang 8:18
Hurtigste omgang 7:43
Langsomste omgang 10:00
Deltager (#232)
Jakob Falk Paarup
Amager Cykle Ring
Danmark
Mand, 16 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:04 0:04 9 14:30:04
Omgang 1 7:43 7:48 6 14:37:48
Omgang 2 7:43 15:31 5 14:45:31
Omgang 3 7:59 23:31 5 14:53:31
Omgang 4 8:20 31:51 6 15:01:51
Omgang 5 7:59 39:51 6 15:09:51
Omgang 6 8:24 48:16 6 15:18:16
Omgang 7 10:00 58:16 7 15:28:16
 
Omgangstider
Andre resultater for Jakob Falk
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry9,17 KM262:51:48,48
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry2,78 KM371:23:15,00
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry7,5 KM221:53:36,41
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry4 KM421:34:40,00
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry15 KM2921:05,49
Ordrup CC Linjeløb 202219,3 KM112:47:59,47
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM172:20:07,08
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM412:32:36
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM482:03:52
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM292:42:00
CC Hillerød Grand Prix 202217,4 KM62:44:36,77
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM3637:11,24
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM403:07:59
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross-81:07:15
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter542:59
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød-31:01:52
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1-91:02:21
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen-131:07:35
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM21:52:07
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM172:04:56
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet13 KM1021:10
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM92:02:01,76
CK FIX Linjeløb 202114,6 KM101:48:47,92
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM41:39:57
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM242:03:20
Flyver Cup 2021 afd #3- LL5,2 KM51:36:57,25
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM11:32:41,80
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM122:01:38
Middelfart 20218,4 KM41:37:45
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb10,8 KM411:49:12
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC15,1 KM3820:54,19
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM741:11,98
Flyver Cup 2021 afd #2- TT5,2 KM424:19,00
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM52:17:49
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM455:12:36
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM441:32:57
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM81:06:05
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM6515:45
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM2621:47,48
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM1850:06
Postnord U6 Cycle Tour - stage 493 KM222:33:55
Postnord U6 Cycle Tour - stage 345 KM291:18:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 292,5 KM232:34:15
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM355:37,17
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM151:39:19,41
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5,2 KM51:20:22,27
Flyver Cup 2021 afd #15,2 KM97:32,33
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 20219,4 KM101:40:23,45
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM271:40:18,83
Slagelseløbet 202128,32 KM181:22:25,47
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM301:55:27
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM412:03:25
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM221:36:07,40
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2545:28,01
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM2623:35,69
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM211:34:50,49
Cyklecross //ABC-338:33
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM2045:13
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM221:15:53
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter1241:47
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter135:09
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter141:06
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-140:15
Danmark cykler sammen100 KM323:33:00
Cross - Odense - Cross Cup-640:00
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1257:49
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM1251:49
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM731:40
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM93:39
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-34:07
Randers Bike Week #415,5 KM241:22:25
Randers Bike Week #415,5 KM241:22:25
Randers Bike Week #312,4 KM131:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM131:02:53
Randers Bike Week #25,7 KM221:20:22
Randers Bike Week #25,7 KM221:20:22
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM278:54
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM278:54
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM231:05:45
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM141:00:06
DM HOLD DCU 201915,7 KM1224:06
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM211:04:02
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2659:34
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM2955:07
Randers Bike Week #44,2 KM2058:27
Randers Bike Week #44,2 KM2158:27
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM164:06:50
Randers Bike Week #312,4 KM161:07:27
Randers Bike Week #312,4 KM161:07:29
Randers Bike Week #215,5 KM201:35:07
Randers Bike Week #215,5 KM201:35:08
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM2425:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM2325:46
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM161:30:21
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM1926:52
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM291:19:39
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM421:03:03
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM401:25:08
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: christian.tvarnoe@scandichotels.com