Plac. | Startnr. | Bruttotid | Nettotid | Deltager | Klub/Firma/Sponsor | Land | By | Hastighed | Tempo |
1 | 387 | 19:39 | 19:38 | Jakob Larsen
Ejby skole
| Ejby skole | DEN | ejby | 15,26 km/t | 3:55 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby skole |
|
2 | 137 | 19:40 | 19:38 | Rasmus Tangaa
7.C Ejby Skole
| 7.C Ejby Skole | DEN | Ejby | 15,25 km/t | 3:56 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
7.C Ejby Skole |
|
3 | 296 | 19:50 | 19:49 | Tobias Neldeborg Andersen | | DEN | Ejby | 15,12 km/t | 3:58 min/km |
|
|
4 | 75 | 19:51 | 19:49 | Mikkel Lyhr
Fysioteam
| Fysioteam | DEN | | 15,10 km/t | 3:58 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Fysioteam |
|
5 | 239 | 19:54 | 19:54 | Marie-Louise Jørgensen
Kolding Triathlon Klub
| Kolding Triathlon Klub | DEN | Kolding | 15,07 km/t | 3:58 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Kolding Triathlon Klub |
|
6 | 196 | 19:57 | 19:56 | Bastian Rasch Bremmerstent
Broby Sportsefterskole
| Broby Sportsefterskole | DEN | | 15,03 km/t | 3:59 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Broby Sportsefterskole |
|
7 | 503 | 20:14 | 20:09 | Villads Scherff
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 14,82 km/t | 4:02 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
8 | 121 | 20:23 | 20:23 | Luckas K. Kunz
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 14,72 km/t | 4:04 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
9 | 108 | 20:40 | 20:40 | Simon J. Nielsen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 14,51 km/t | 4:08 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
10 | 123 | 20:44 | 20:39 | Mathias A. Tangaa
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 14,46 km/t | 4:08 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
11 | 119 | 20:50 | 20:44 | Frederik F. Sørensen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 14,40 km/t | 4:10 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
12 | 101 | 20:51 | 20:51 | Nichlas Øster-Jørgensen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 14,38 km/t | 4:10 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
13 | 88 | 21:02 | 21:01 | Christian La Cour Jørgensen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 14,25 km/t | 4:12 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
14 | 89 | 21:08 | 21:07 | Jonas L. Christensen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 14,19 km/t | 4:13 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
15 | 189 | 21:20 | 21:18 | Rebecca Pedersen
Nørre Aaby skole
| Nørre Aaby skole | DEN | 5580 Nørre Aaby | 14,06 km/t | 4:16 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Aaby skole |
|
16 | 27 | 21:31 | 21:28 | Lasse Hansen
Fredericia Triathlon Team
| Fredericia Triathlon Team | DEN | Fredericia | 13,93 km/t | 4:18 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Fredericia Triathlon Team |
|
17 | 111 | 21:37 | 21:32 | Jakob B. Jørgensen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,88 km/t | 4:19 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
18 | 528 | 21:37 | 21:33 | Philip Sagos
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 13,87 km/t | 4:19 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
19 | 12 | 21:48 | 21:46 | Iben Sønnichsen
Fredericia Triathlon Team
| Fredericia Triathlon Team | DEN | Fredericia | 13,76 km/t | 4:21 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Fredericia Triathlon Team |
|
20 | 122 | 21:56 | 21:55 | Malthe D. Bruun
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,68 km/t | 4:23 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
21 | 92 | 21:57 | 21:35 | Tobias J. Poulsen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,66 km/t | 4:23 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
22 | 14 | 22:09 | 22:08 | Soney Subba
6. klasse Ejby Skole
| 6. klasse Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,54 km/t | 4:25 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
6. klasse Ejby Skole |
|
23 | 102 | 22:11 | 22:11 | Rasmus D. Svendsen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,52 km/t | 4:26 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
24 | 375 | 22:11 | 22:10 | Mathias Halle Vesterlund
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Brederup | 13,51 km/t | 4:26 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
25 | 90 | 22:17 | 22:16 | Marius B. Lyngbye
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,46 km/t | 4:27 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
26 | 110 | 22:18 | 22:13 | Valdemar B. Kofod
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,44 km/t | 4:27 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
27 | 242 | 22:36 | 22:22 | Henry Christian Stuc Ladekjær | | DEN | | 13,26 km/t | 4:31 min/km |
|
|
28 | 104 | 22:40 | 22:34 | Daniel F. Mahler
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,24 km/t | 4:32 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
29 | 149 | 22:42 | 22:39 | Peter Hjort
P. Fournaise A/S
| P. Fournaise A/S | DEN | Fredericia | 13,21 km/t | 4:32 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
P. Fournaise A/S |
|
30 | 504 | 22:44 | 22:01 | Kasper Sørensen
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 13,19 km/t | 4:32 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
31 | 521 | 22:46 | 22:26 | Cecilie Dyrehauge
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 13,17 km/t | 4:33 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
32 | 115 | 22:48 | 22:43 | Rasmus P. Madsen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 13,15 km/t | 4:33 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
33 | 153 | 22:49 | 22:42 | Lina Juelsgaard
Vesterdal Efterskole
| Vesterdal Efterskole | DEN | Asperup | 13,14 km/t | 4:33 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Vesterdal Efterskole |
|
34 | 506 | 22:50 | 21:59 | Emil Haarbo
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 13,13 km/t | 4:34 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
35 | 515 | 23:02 | 22:10 | Rasmus Storm-Olsen
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 13,02 km/t | 4:36 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
36 | 544 | 23:11 | 22:50 | Nicklas Frederiksen
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 12,94 km/t | 4:38 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
37 | 259 | 23:14 | 23:12 | August Gabs
OK Melfar
| OK Melfar | DEN | Middelfart | 12,91 km/t | 4:38 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
OK Melfar |
|
38 | 116 | 23:22 | 23:21 | Silas G. Fjordhauge
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 12,84 km/t | 4:40 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
39 | 235 | 23:26 | 22:57 | Tobias Hymøller Hansen | | DEN | Balslev | 12,79 km/t | 4:41 min/km |
|
|
40 | 370 | 23:27 | 23:15 | Line Marie Skousen
OK Melfar
| OK Melfar | DEN | Nørre Aaby | 12,79 km/t | 4:41 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
OK Melfar |
|
41 | 86 | 23:34 | 23:29 | Jeppe Bovbjerg
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 12,72 km/t | 4:42 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
42 | 105 | 23:37 | 23:36 | Lukas Bøllingtoft
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 12,70 km/t | 4:43 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
43 | 240 | 23:40 | 23:24 | Jonas Barløse | | DEN | Asperup | 12,67 km/t | 4:44 min/km |
|
|
44 | 17 | 23:44 | 23:38 | Janik Brunebjerg
Vestfyn VLS
| Vestfyn VLS | DEN | Asperup | 12,64 km/t | 4:44 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Vestfyn VLS |
|
45 | 550 | 23:47 | 23:42 | Jens Nielsen
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 12,61 km/t | 4:45 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
46 | 203 | 23:47 | 23:43 | Nanna Willemar Svanøe
Broby Sportsefterskole
| Broby Sportsefterskole | DEN | | 12,61 km/t | 4:45 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Broby Sportsefterskole |
|
47 | 567 | 23:52 | 23:10 | Rasmus Nielsen
Nørre Åby Efterskole
| Nørre Åby Efterskole | DEN | Nørre Åby | 12,56 km/t | 4:46 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nørre Åby Efterskole |
|
48 | 87 | 23:54 | 23:47 | Morten S. Pedersen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 12,55 km/t | 4:46 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
49 | 91 | 23:57 | 23:56 | Markus R. Christensen
Ejby Skole
| Ejby Skole | DEN | Ejby | 12,52 km/t | 4:47 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ejby Skole |
|
50 | 85 | 24:03 | 23:59 | Viktor Frydshou munck | | DEN | Brenderup Fyn | 12,47 km/t | 4:48 min/km |
|
|