Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club

Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club

Results

Nicolai Philip BROCHNER NIELSEN
Team coloQuick
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:20:42
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 138 km
Distance (omgang) 23 km
Gennemsnit omgang 33:27
41,25 km/t
Hurtigste omgang 31:06
44,35 km/t
Langsomste omgang 36:51
37,44 km/t
Deltager (#20)
Nicolai Philip BROCHNER NIELSEN
Team coloQuick
Danmark
Mand, 28 år (29 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 33:06 41,69 km/t 33:06 28 11:48:06
Omgang 2 34:34 39,91 km/t 1:07:40 60 12:22:40
Omgang 3 36:51 37,44 km/t 1:44:32 61 12:59:32
Omgang 4 32:10 42,90 km/t 2:16:42 55 13:31:42
Omgang 5 32:53 41,97 km/t 2:49:36 27 14:04:36
Omgang 6 31:06 44,35 km/t 3:20:42 31 14:35:42
 
Omgangstider
Andre resultater for Nicolai Philip BROCHNER
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM52:34:23
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM332:25:09
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM162:47:32
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM12:48:13
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM11:01:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM10815:10
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM33:07:50
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM53:27:35
ABC Linjeløb 202117,6 KM113:11:40,08
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM33:01:21,72
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM312:27:41,30
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM53:41:05,49
CO:PLAY Grand Prix 20217,8 KM64:02:39,79
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM163:09:11
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM33:19:05
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling5,2 KM32:35:05,58
Sydkysten Cycling Easter Road Race Powered by Carl ras og Mad Molly6,9 KM93:22:57,86
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM273:41:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM91:54:59
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM333:41:44
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM263:16:26
Herning City Gadeløbet 20201,8 KM271:20:57
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM32:21:54
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-3734:59
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM32:48:38
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM161:11:09
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM284:37:31
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ejnert@mail.com