XTERRA Swimrun Denmark

Resultater

Plac.Bruttotid Deltager Hold
14:05:15Kristian Sletten - Casper Callesen StayActive
24:14:17Hanna Nilsson - Johan SkårbrattHappy Swimrun
34:15:09Kenneth Lund Hansen - Charley Prødel Team ALOT
44:23:11Peter Carstensen - Klaus Eskelund Trail & Pandelygtesjov
54:26:07Jess Reese Jacobsen - Sevastianos Prenta Team Comwell Sport
64:36:31Michael Vadgaard Jørgensen - Anders Hovgaard Kristensen Team av av
74:36:56Markus Lihnell - Emma ÅhbergTeam Power Rangers
84:37:33Karl-Johan Hagman - Tony EdmundssonFredrik Entreprenad
94:41:23Henrik Westöö - Marcus JakobssonTeam Optimi
104:41:49Jørgen Johannessen - Jo GravåsIroningman 2
114:41:50Søren Engholm Hansen - Maj-Britt Klok -Team XTERRA Swimrunners
124:45:22Michael Iwersen - Kenneth Munk -Team XTERRA Swimrun Denmark
134:45:22henrik møller - Bastian Riis Coastzone Sport
144:46:44Stephan Krey - Frederic WernerContra mundum
154:46:55Søren Bisgaard Andersson - Nikolaj Bjerringfelt Team surprise ALOT
164:47:12René Vendt - Mellanie Vendt The Vendts
174:49:48Niels Damkær - Michael Holm Køge tri
184:52:11Mai Schmidt - Mick Schmidt M&M'S
194:52:53Martin Empacher - Jakob de Stricker TripleNorth swimrun team
204:53:34Mårten Westlund - Fredrik HäglundBiffen & Bananen
214:54:28Jim West - Frank Papsø Triathleten.dk
224:59:34Anders Næstholdt - Mathias Gøtke Team GOT & NAS
235:03:15Tobias Feldt - Andreas Wiking PowerTraining.dk
245:03:16Martin Adner - Patrik SvenssonLivräddarna Tylösand
255:04:48Tobias Ramberg - Cristopher LagerTeam apoteos
265:07:23Frank Nilsen - Lars MyhreIroningman
275:10:26Troels Bakke - Poul Christensen Blood taste
285:19:21David Thylén - Markus ErikssonLO Multisport Triathlon Team
295:19:22Nicolai Nissen - Allan Jakobsen Bodyzen Tri Racing
305:25:23Patric Nordbrandt - Marcus HultinTräblåsarna
315:28:19Åge Møller - Maiken T Hansen -TEAM ALOT 1
325:31:58Gert Rohde Kristensen - Flemming Harrishøj Team Ultra Randers
335:33:20kenni foldager - Kristina Holst Friis Team Slow Steaming
345:36:17Simon Nygaard - Rasmus Vendelbo -Team Skumbanan
355:40:55Carsten Jensen - Rasmus Pedersen -Ry Trail Runners
365:45:04Mark Eriksen - Mathilde Nautrup Par paa proeve
375:45:46Anders Nielsen - Bent Sortkær Team Hattrick
385:46:16Jesper Høvelskov - Søren Vadmand AH Metal Solutions A/S
395:46:19Pernille Nielsen - Carsten Borglund Hansen Gtk swimrun
405:49:58Morten Skram-Skuldbøl - Rikke Skram-Skuldbøl Team Rosenly
415:50:10Peter Henriksen - Ole Schou Screamteam1
425:58:57Camilla Buch - Kristian Uhd Jepsen Team Running26 Mix
436:03:52Klaus Grand - Henrik Fosdal Team ALOT First
446:05:18Marc Larsen Kristensen - Tommy Bach -VAM A/S
456:08:19Lærke Bregenhøj - Niels Jensen Big N & Miss. Butterfly
466:09:30Kirsten Ejlskov Jensen - Lise Bendixen Det er jo bare os
476:09:40Marianne Kleist - Peter Kleist Team Mus & Mand
486:12:10Janus Larsen - Torkel Gissel Screamteam2
496:19:34Lasse Norddal Andersen - Claus Kruse Andersen Bageren & Smageren
506:25:26Brian Foged - Henrik Mouritsen -Team Determined


Tidtagningen til dette event sker med brug af ST-App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.