Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C1

Results

Mikkel Kastrup
Rold Skov MTB
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Junior Men (UCI)
Omgange 4
Samlet tid 1:32:20
Placering
Samlet 30 af 31
Mænd 30 af 31
Point
MTBLiga Point 28
Detaljer
Distance i alt 20 km
Distance (omgang) 5 km
Gennemsnit omgang 22:59
13,05 km/t
Hurtigste omgang 22:12
13,51 km/t
Langsomste omgang 23:30
12,76 km/t
Deltager (#139)
Mikkel Kastrup
Rold Skov MTB
Danmark
Mand, 17 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:23 0:23 28 15:31:54
Omgang 1 22:12 13,51 km/t 22:36 31 15:54:06
Omgang 2 23:30 12,76 km/t 46:06 31 16:17:37
Omgang 3 23:14 12,91 km/t 1:09:20 31 16:40:51
Omgang 4 23:00 13,04 km/t 1:32:20 30 17:03:51
 
Omgangstider
Andre resultater for Mikkel
ArrangementDistanceNettotid
TV2 på Tour Øster Hurup 201535,7 KM1:03:54
Aalborg MTB Marathon 201655 KM2:20:50
Red Bull Rævejagt 201612 KM35:48
Marselisborg MTB Marathon 201732,2 KM1:35:22
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde6 KM1:18:44
Red Bull Rævejagt 201712 KM40:21
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C14,8 KM1:23:22
MTBRanders XCM DM 201825 KM3:39:25
Silkeborg MTB 201850 KM2:16:04
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:01:57
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:39:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM1:54:55
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors5,9 KM1:07:45
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM1:24:15
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM1:08:50
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg5 KM1:26:36
MTB Randers Street Challenge 3.0 - 20185 KM1:02:19
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 20184,8 KM1:20:24
DCU MTB XCO Viborg5,2 KM1:07:09
Tour de Aars (Motion) 2018104,4 KM2:43:10
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:02:28
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM56:02
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1:12:47
Silkeborg MTB 201976 KM3:21:24
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:51:35
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM1:10:28
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:49:20
RUNDT OM ROLD 2019 - Bike Challenge110 KM3:02:06
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:10:50
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:22:35
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:45:17
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM1:24:37
DM XCM 2019 - Aarhus MTB75 KM3:45:00
DCU XCO - Viborg MTB5,2 KM1:30:04
Race Days Vejle p/b SRAM #14,8 KM1:23:36
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:20:40
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:58:01
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:01:59
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:05:05
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:12:48
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:25:32
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:46:06
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM6:40:13
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM1:53:46
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM1:52:07
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM1:53:16
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:35:06
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM2:41:40
Horsens AC - 20201 KM42:12
Ronde van Borum 202172 KM1:56:53
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM2:38:14,13
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM1:58:09,05
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM44:14

Sponsor