3 Dage i Nord - #3 Aalborg

3 Dage i Nord - #3 Aalborg

Resultater

Karoline Hemmsen
Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse DA
Omgange 5
Samlet tid 2:36:03
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 7 af 14
Kvinder 7 af 14
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 89 km
Distance (omgang) 17,8 km
Gennemsnit omgang 31:12
34,22 km/t
Hurtigste omgang 30:35
34,91 km/t
Langsomste omgang 32:05
33,27 km/t
Deltager (#1)
Karoline Hemmsen
Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
Danmark
Kvinde, 29 år (32 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 31:27 33,96 km/t 31:27 7 09:51:27
Omgang 2 30:36 34,90 km/t 1:02:03 6 10:22:03
Omgang 3 30:37 34,88 km/t 1:32:40 4 10:52:40
Omgang 4 32:05 33,29 km/t 2:04:45 10 11:24:45
Omgang 5 31:18 34,12 km/t 2:36:03 7 11:56:03
 
Omgangstider
Andre resultater for Karoline
ArrangementDistanceNettotid
Fjordagerløbet 201310 KM44:02
Aalborg Triathlon - DM ½ Jernmand 201359,45 KM2:29:20
Danske INVEST DM TRI serien 1. Ikast-55:33
Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev-56:00
Danske INVEST DM TRI serien 3. Værløse-1:11:30
Danske INVEST DM TRI serien 4. Fredericia-1:12:51
Danske INVEST DM TRI serien 6. Kolding-1:18:06
Danske INVEST DM TRI serien 1. Ikast22,4 KM56:41
PUNKT 1 DM i Sprint 20150,1 KM1:07:26
Tri På Tyren 201528950 Meter1:15:21
Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev 201522,6 KM55:56
Aalborg Triathlon - DM ½ Jernmand 2015113 KM4:42:29
HCA Marathon 201521,1 KM1:34:48
Danske Invest DM TRI serien #1 Ikast22,6 KM56:32
2016 Fredericia ETU Nordic Triathlon Championships27,75 KM1:09:19
Danske Invest DM TRI serien #4 Fredericia - LØR27,75 KM1:09:19
Danske Invest DM TRI serien #5 Furesøen25,75 KM1:10:30
Triatlon Festival: 111 Triatlon 111 KM3:57:29
2017 Fredericia ETU Triathlon Nordic Championships27 KM1:07:01
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:44:56
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:21
Rundt om Åtte Bjerge (Motion) 201816,5 KM2:21:59
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM39:48
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:55:14
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:46:18
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM1:40:25
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:07:53
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:50:52
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:34:50
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:09:59
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:31:17
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM36:44
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM3:17:05
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:00:39
Ærø Rundt 2019100 KM2:44:42
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:13:17
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:04:14
CK Aarhus18,2 KM2:13:32
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM39:17,58
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM40:23,40
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:25:11
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM2:24:22
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@aacr.dk