Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Results

Bo Sommer
Elite Cycling Snejbjerg
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse H50
Omgange 5
Samlet tid 2:09:32
Nettotid 2:09:32
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 4 af 27
Mænd 4 af 27
Point
Point 8
Detaljer
Distance i alt 82 km
Distance (omgang) 16,4 km
Gennemsnit omgang 25:54
37,98 km/t
Hurtigste omgang 25:26
38,69 km/t
Langsomste omgang 26:59
36,45 km/t
Deltager (#31)
Bo Sommer
Elite Cycling Snejbjerg
Danmark
Mand, 51 år (54 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 25:26 38,69 km/t 25:26 2 10:13:26
Omgang 2 25:41 38,31 km/t 51:07 2 10:39:07
Omgang 3 25:43 38,26 km/t 1:16:50 5 11:04:50
Omgang 4 25:43 38,26 km/t 1:42:33 4 11:30:33
Omgang 5 27:00 36,44 km/t 2:09:33 4 11:57:33
 
Omgangstider
Andre resultater for Bo
ArrangementDistanceNettotid
Silkeborg MTB 201276 KM3:56:50
Copenhagen Gran Fondo 201497,5 KM2:29:42
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2014163 KM4:28:03
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2015171,7 KM4:48:56
UCI World Cycling Tour Final 2015 Road Race165 KM4:30:29
Copenhagen Gran Fondo 2015169,5 KM4:11:17
GP HORSENS100 KM2:47:51
RUNDT OM ROLD 2015 powered by Comwell Sport110 KM2:45:27
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2015 powered by Comwell Hotels98 KM2:44:30
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:24:39
GP HORSENS POSTEN 2016100 KM2:36:06
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:52:22
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:51:06
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM1:49:57
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:54
CK Djurs 201819,7 KM1:59:55
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:11:48
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:34
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM2:23:07
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:00:23
Fredercia Master DM (DCU) 14,2 KM2:38:46
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2018165 KM4:44:41
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2018100 KM2:48:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:05:02
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:58:27
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:01:52
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM1:40:37
Hobro løbet 201925,3 KM1:59:36
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:05:56
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:04:30
Det Østjyske Bakkeløb 202063 KM1:40:07
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM1:56:19
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM1:56:20
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM2:18:16
Horsens AC - 20201 KM44:38
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM2:02:38
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:29:05
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk