Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Results

Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse B
Omgange 7
Samlet tid 2:47:02
Nettotid 2:47:02
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 16 af 23
Mænd 16 af 23
Detaljer
Distance i alt 114,8 km
Distance (omgang) 16,4 km
Gennemsnit omgang 23:51
41,23 km/t
Hurtigste omgang 23:24
42,02 km/t
Langsomste omgang 24:27
40,22 km/t
Deltager (#14)
Poul Bentsen
Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 30 år (33 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 23:40 41,57 km/t 23:40 16 12:44:40
Omgang 2 23:35 41,70 km/t 47:15 21 13:08:15
Omgang 3 23:24 42,02 km/t 1:10:40 18 13:31:40
Omgang 4 23:53 41,18 km/t 1:34:34 19 13:55:34
Omgang 5 23:52 41,22 km/t 1:58:27 18 14:19:27
Omgang 6 24:27 40,22 km/t 2:22:54 15 14:43:54
Omgang 7 24:08 40,76 km/t 2:47:03 16 15:08:03
 
Omgangstider
Andre resultater for Poul
ArrangementDistanceNettotid
Lillebælt Halvmarathon 201621,1 KM1:33:11
Det Østjyske Bakkeløb 201761,5 KM1:44:45
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:20
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:25:53
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:10
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:28:48
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:44:36
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:07
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:25
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:42
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:29:54
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:57:06
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:50
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:28:53
Ærø Rundt 2019100 KM2:44:06
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:54
CK Aarhus18,2 KM3:38:03
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM1:59:00
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:48:15
Marselis Cykelløbet 201980 KM2:45:30
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:41:50
Hobro løbet 201925,3 KM2:26:06
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:45:41
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:31:41
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM2:18:25
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM2:45:10
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM2:20:18
Ærø Rundt 2021 (M)100 KM3:12:07
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM2:31:58
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM2:42:13
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk