Randers - Tornado Cup (DCU)

Randers - Tornado Cup (DCU)

Results

Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 7
Samlet tid 2:38:20
Nettotid 2:38:20
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 19 af 29
Mænd 19 af 29
Detaljer
Distance i alt 105 km
Distance (omgang) 15 km
Gennemsnit omgang 22:37
39,78 km/t
Hurtigste omgang 21:59
40,93 km/t
Langsomste omgang 23:14
38,72 km/t
Deltager (#14)
Poul Bentsen
Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 30 år (33 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 21:59 40,93 km/t 21:59 10 13:54:59
Omgang 2 22:18 40,34 km/t 44:17 24 14:17:17
Omgang 3 22:19 40,32 km/t 1:06:37 16 14:39:37
Omgang 4 22:37 39,77 km/t 1:29:14 21 15:02:14
Omgang 5 23:14 38,72 km/t 1:52:29 23 15:25:29
Omgang 6 22:48 39,46 km/t 2:15:18 13 15:48:18
Omgang 7 23:04 39,00 km/t 2:38:22 19 16:11:22
 
Omgangstider
Andre resultater for Poul
ArrangementDistanceNettotid
Lillebælt Halvmarathon 201621,1 KM1:33:11
Det Østjyske Bakkeløb 201761,5 KM1:44:45
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:02
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:25:53
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:10
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:28:48
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:44:36
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:07
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:25
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:42
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:29:54
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:57:06
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:50
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:28:53
Ærø Rundt 2019100 KM2:44:06
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:54
CK Aarhus18,2 KM3:38:03
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM1:59:00
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:48:15
Marselis Cykelløbet 201980 KM2:45:30
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:41:50
Hobro løbet 201925,3 KM2:26:06
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:45:41
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:31:41
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM2:18:25
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM2:45:10
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM2:20:18
Ærø Rundt 2021 (M)100 KM3:12:07
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM2:31:58
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM2:42:13
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk