CK Djurs 2018

CK Djurs 2018

Results

Flemming Nielsen
Vejle Cykel Klub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:47:06
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 28
Mænd 10 af 28
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 118,2 km
Distance (omgang) 19,7 km
Gennemsnit omgang 27:51
42,44 km/t
Hurtigste omgang 26:06
45,26 km/t
Langsomste omgang 28:22
41,65 km/t
Deltager (#43)
Flemming Nielsen
Vejle Cykel Klub
Danmark
Mand, 43 år (46 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 26:06 45,29 km/t 26:06 14 12:36:06
Omgang 2 28:23 41,64 km/t 54:29 17 13:04:29
Omgang 3 27:50 42,47 km/t 1:22:19 14 13:32:19
Omgang 4 28:22 41,67 km/t 1:50:41 16 14:00:41
Omgang 5 28:14 41,87 km/t 2:18:55 12 14:28:55
Omgang 6 28:11 41,94 km/t 2:47:06 10 14:57:06
 
Omgangstider
Andre resultater for Flemming
ArrangementDistanceNettotid
Copenhagen Gran Fondo 2014150 KM3:41:19
RUNDT OM HORSENS 2014145 KM4:11:41
Copenhagen Gran Fondo 201525,4 KM37:57
Copenhagen Gran Fondo 2015169,5 KM4:09:43
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2015171,7 KM5:01:00
GP HORSENS100 KM2:38:21
GP HORSENS POSTEN 2016100 KM2:35:56
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:26:43
Gran Fondo Denmark 201828,1 KM39:26
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:21:33
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:01:11
Rundt I Trehøje (Motion) 2018100 KM2:25:41
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:32
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:02
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM44:25
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:37:32
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM35:09
Fredericia Master DM ENKELTSTART (DCU) 26,4 KM38:03
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2018165 KM4:28:35
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM38:48
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:54:48
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:55:14
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:18:28
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:10:06
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:18:29
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:17:07
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:46:39
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:18:15
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:21
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:21
Randers Bike Week #215,4 KM2:43:38
Randers Bike Week #215,4 KM2:43:38
Randers Bike Week #312,4 KM2:32:01
Randers Bike Week #312,4 KM2:32:01
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:59
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:58
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:23:42
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM38:00,65
Hobro løbet 201925,3 KM2:28:48
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM16:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM56:18
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:45:26
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM2:08:42
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM2:10:18
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM1:58:13
Herning JFM TT 202027 KM36:40
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM2:22:37
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM2:44:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com