Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Results

Lauge Hastrup Woer
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 7
Samlet tid 2:39:28
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 100,8 km
Distance (omgang) 14,4 km
Gennemsnit omgang 22:46
37,92 km/t
Hurtigste omgang 20:49
41,49 km/t
Langsomste omgang 27:28
31,45 km/t
Deltager (#9)
Lauge Hastrup Woer
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Danmark
Mand, 16 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:49 41,49 km/t 20:49 3 12:25:49
Omgang 2 21:04 41,00 km/t 41:53 7 12:46:53
Omgang 3 21:31 40,14 km/t 1:03:25 3 13:08:25
Omgang 4 22:59 37,58 km/t 1:26:24 11 13:31:24
Omgang 5 21:48 39,61 km/t 1:48:13 2 13:53:13
Omgang 6 23:46 36,33 km/t 2:12:00 2 14:17:00
Omgang 7 27:28 31,45 km/t 2:39:28 28 14:44:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Lauge Hastrup
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM222:50:11
Tønder ACR løbet 202224,8 KM763:16:20
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 202225,3 KM153:34:52
CK Aarhus8 KM122:41:35
Det Østjyske Bakkeløb 202263 KM1111:46:07
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM592:53:38
Hobro løbet 202214,4 KM283:18:54
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM383:37:53
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM273:20:39
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM252:40:10
Hobro løbet 202114,4 KM332:46:09
Odder CK25,3 KM393:44:14
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM183:12:14
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM502:47:52
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck2 KM551:04,00
Vejle CK 202113 KM202:57:17
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM132:52:07
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM86:54:22
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM92:43:14
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM151:04:18
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM2414:43
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM33:18:59
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM42:32:42
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM32:45:21
CK Djurs 202111,8 KM12:10:55
Frederikshøj Windowmaster løbet 202112,2 KM222:38:55
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM72:02:13,78
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM944:43
Horsens AC - 20201 KM342:00
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM212:20:19
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM92:03:35
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM172:40:20
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM563:01:41
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM493:20:14
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM542:56:11
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM452:57:48
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM52:37:32
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM223:09:01
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM33:02:28
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM222:11:07
Integoløbet Hedensted 11,23 KM102:21:43
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM212:18:11
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM232:30:55
CK Djurs 201819,7 KM63:01:23
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM162:58:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk