Skive Gadeløb (DCU)

Skive Gadeløb (DCU)

Results

Sebastian Ryttersgaard
Team OK Kvickly Odder
Resultat

35 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 35
Samlet tid 1:10:51
Nettotid 1:10:51
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 17 af 34
Mænd 17 af 34
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:01
Hurtigste omgang 1:51
Langsomste omgang 2:06
Deltager (#84)
Sebastian Ryttersgaard
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 18 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:01 2:01 1 19:35:17
Omgang 2 1:57 3:58 3 19:37:14
Omgang 3 2:03 6:01 4 19:39:17
Omgang 4 2:02 8:04 4 19:41:20
Omgang 5 1:59 10:04 8 19:43:20
Omgang 6 2:06 12:11 21 19:45:27
Omgang 7 2:01 14:12 24 19:47:28
Omgang 8 2:05 16:18 30 19:49:34
Omgang 9 2:00 18:19 30 19:51:35
Omgang 10 2:02 20:22 29 19:53:38
Omgang 11 2:02 22:24 27 19:55:40
Omgang 12 1:58 24:23 28 19:57:39
Omgang 13 2:02 26:26 31 19:59:42
Omgang 14 2:02 28:28 32 20:01:44
Omgang 15 1:58 30:27 31 20:03:43
Omgang 16 1:59 32:26 31 20:05:42
Omgang 17 2:06 34:33 31 20:07:49
Omgang 18 2:03 36:36 28 20:09:52
Omgang 19 2:06 38:42 31 20:11:58
Omgang 20 2:05 40:48 32 20:14:04
Omgang 21 1:57 42:45 28 20:16:01
Omgang 22 1:58 44:44 26 20:18:00
Omgang 23 2:01 46:46 10 20:20:02
Omgang 24 2:00 48:46 24 20:22:02
Omgang 25 1:57 50:43 26 20:23:59
Omgang 26 2:05 52:49 31 20:26:05
Omgang 27 1:59 54:49 30 20:28:05
Omgang 28 2:05 56:54 29 20:30:10
Omgang 29 2:02 58:57 26 20:32:13
Omgang 30 1:57 1:00:55 26 20:34:11
Omgang 31 2:02 1:02:57 30 20:36:13
Omgang 32 2:03 1:05:00 16 20:38:16
Omgang 33 2:05 1:07:05 20 20:40:21
Omgang 34 1:58 1:09:03 21 20:42:19
Omgang 35 1:51 1:10:55 16 20:44:11
 
Omgangstider
Andre resultater for Sebastian
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM102:34:23
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM62:22:14
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM835:42
U23DM RR // Sydkysten Cycling 202113,8 KM63:55:07,87
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021-939:11
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM52:40:00
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM173:07:10
Hobro løbet 202114,4 KM12:43:04
Odder CK25,3 KM203:42:16
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM103:10:55
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM1235:42,25
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM372:47:35
Fredericia CC 20219 KM182:57:18
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM81:16:03
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM81:13:07
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM76:57:30
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM222:48:13
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM181:01:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM4213:42
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM164:19:25
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM213:05:00,96
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM261:04:47
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM284:11:42
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM73:11:01
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM432:53:01
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM433:16:00
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM353:33:52
ABC Linjeløb 202117,6 KM193:11:40,93
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM433:01:52,70
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM172:27:36,80
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM583:41:19,18
CO:PLAY Grand Prix 20217,8 KM204:02:43,35
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM343:09:42
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM103:19:09
Sydkysten Cycling Easter Road Race Powered by Carl ras og Mad Molly6,9 KM213:24:27,71
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM443:42:32
Elite DM TT 2020, Slagelse CR44 KM1757:58,12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM171:55:29
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM313:41:44
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM23:11:52
Herning JFM TT 202027 KM1033:50
Herning City Gadeløbet 20201,8 KM71:19:00
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM193:34:22
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2533:06
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM172:48:38
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM31:10:38
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM514:48:24
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM153:02:58
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM46:59:46
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM142:40:34
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM61:02:53
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM61:02:53
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM613:22
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM253:11:50
Hobro løbet 201925,3 KM283:35:54
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM333:47:08
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM933:55,21
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM331:19:12
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM143:16:57
CK Aarhus18,2 KM63:16:14
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter2030:38
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM62:36:47
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM3256:09
Randers Bike Week #415,5 KM73:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM73:32:33
Randers Bike Week #312,4 KM113:04:59
Randers Bike Week #312,4 KM113:04:59
Randers Bike Week #215,4 KM123:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM123:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1113:44
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1113:44
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM555:10:33
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM4351:30
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-194:10:27
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM193:08:45
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM433:13:34
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM143:34:07
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM72:41:48
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM234:00:40
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM223:15:59
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM183:07:21
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM562:49:22
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM263:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM113:35:19
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM133:08:04
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM463:24:29
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM203:00:40
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM313:14:10
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM53:38:24
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM123:59:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM32:52:14
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM63:04:52
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM203:35:35
Randers Bike Week #44,2 KM71:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM161:13:43
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM58:29:55
Randers Bike Week #312,4 KM112:28:39
Randers Bike Week #312,4 KM112:28:39
Randers Bike Week #215,5 KM63:35:40
Randers Bike Week #215,5 KM43:35:40
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM151:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM151:11:56
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM294:12:39
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM393:44:35
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM2031:37
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM153:43:56
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM93:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM2540:15
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM453:01:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM623:22:26
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM133:33:08
CK Djurs 201819,7 KM32:45:47
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM22:35:57
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM92:44:45
TV2 på Tour Øster Hurup1 KM71:07:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: dcu@dcu-cykling.dk