DCU MTB XCO Viborg

DCU MTB XCO Viborg

Resultater

Mikkel Aagaard Schmidt
Varde Cykelklub
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Omgange 2
Samlet tid 54:27
Placering
Samlet 4 af 6
Mænd 4 af 6
Point
Point 130
Detaljer
Distance i alt 10,4 km
Distance (omgang) 5,2 km
Gennemsnit omgang 27:13
11,46 km/t
Hurtigste omgang 18:37
16,74 km/t
Langsomste omgang 35:49
8,71 km/t
Deltager (#1225)
Mikkel Aagaard Schmidt
Varde Cykelklub
Danmark
Mand, 15 år (17 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 35:49 8,71 km/t 35:49 4 10:50:39
Omgang 2 18:38 16,74 km/t 54:27 4 11:09:17
 
Omgangstider
Andre resultater for Mikkel Aagaard
ArrangementDistanceNettotid
DCU XCO, Morsø6,2 KM46:55
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #1 DMK4,8 KM53:33
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #2 Holte-49:54
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde6 KM35:54
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C15 KM44:35
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C14,8 KM1:00:02
"KAJ CUP" CHAMP TROPHY 20172 KM48:35
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #16,15 KM1:05:57
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #39,4 KM1:29:58
DCU MTB XCO Racing Kolding4,3 KM1:03:48
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors5,9 KM1:12:07
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM1:05:36
MTBRanders XCM DM 201825 KM1:11:23
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:24:28
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #3 Militærskoven, Varde6 KM59:19
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM1:07:49
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #4 Bramming MTB Track6 KM1:16:05
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #5 Grusgraven, Varde6 KM1:12:04
XTERRA Tisvilde 201840 KM3:08:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:08:24
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:15:28
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:50:34
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20189,5 KM59:51
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #16,5 KM1:05:55
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #26,3 KM59:37
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #39,5 KM28:42
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM53:35
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM1:06:30
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM1:12:23
Race Days Vejle p/b SRAM #1 SHORT TRACK1 KM23:24
Race Days Vejle p/b SRAM #14800 Meter1:05:25
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg4,1 KM58:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:01:29
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM21:37,70
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:51:50
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:49
Shimano Ligaen 2019 p/b SIXT #4 Copenhagen4,9 KM51:27
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20199,5 KM1:08:57
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM1:10:01
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM53:18
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM39:45
Cross - Vejen BC0,9 KM44:25
Cross - Marselisborg CC2,3 KM26:06
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,66 KM59:37
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM47:50
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020 - #26,3 KM1:02:05
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jenscycling@gmail.com