CK Aarhus (DCU)

CK Aarhus (DCU)

Results

Christian Gorm Albrechtsen
Team Herning CK Elite PB Look
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 8
Samlet tid 3:44:00
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 31 af 33
Mænd 31 af 33
Detaljer
Distance i alt 145,6 km
Distance (omgang) 18,2 km
Gennemsnit omgang 26:58
40,49 km/t
Hurtigste omgang 26:14
41,62 km/t
Langsomste omgang 27:21
39,92 km/t
Deltager (#27)
Christian Gorm Albrechtsen
Team Herning CK Elite PB Look
Danmark
Mand, 20 år (24 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:16 0:16 5 11:54:16
Omgang 1 26:14 41,62 km/t 26:31 31 12:20:31
Omgang 2 26:51 40,65 km/t 53:23 42 12:47:23
Omgang 3 26:50 40,67 km/t 1:20:13 32 13:14:13
Omgang 4 27:10 40,18 km/t 1:47:24 35 13:41:24
Omgang 5 27:18 39,99 km/t 2:14:43 33 14:08:43
Omgang 6 27:21 39,92 km/t 2:42:04 34 14:36:04
Omgang 7 27:00 40,43 km/t 3:09:05 32 15:03:05
 
Omgangstider
Andre resultater for Christian Gorm
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM132:34:23
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM112:25:07
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM735:23
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM452:42:07
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM453:07:29
Hobro løbet 202114,4 KM392:46:19
Odder CK25,3 KM243:43:23
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM193:12:14
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM192:47:33
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM121:16:03
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM381:06:36
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM213:17:19
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM322:52:33
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM403:34:09
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM5041:47
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2433:06
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM181:11:09
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM793:38:19
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM523:01:16
Hobro løbet 201925,3 KM243:35:53
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM453:47:11
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM433:04,30
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM141:17:02
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM43:38:24
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM42:52:16
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1533:26
Skive Gadeløb (DCU) -211:10:58
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM253:44:03
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM2231:42
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM3040:34
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM493:02:23
CK Djurs 201819,7 KM123:48:04
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM323:36:42
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM124:01:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kontakt@ckaarhus.dk