Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)

Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)

Results

Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 7
Samlet tid 2:39:10
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 107,1 km
Distance (omgang) 15,3 km
Gennemsnit omgang 22:44
40,37 km/t
Hurtigste omgang 22:05
41,55 km/t
Langsomste omgang 23:34
38,93 km/t
Deltager (#14)
Poul Bentsen
Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 30 år (34 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 22:51 40,16 km/t 22:51 8 12:50:51
Omgang 2 22:18 41,15 km/t 45:09 20 13:13:09
Omgang 3 22:46 40,30 km/t 1:07:56 9 13:35:56
Omgang 4 22:15 41,23 km/t 1:30:12 1 13:58:12
Omgang 5 23:17 39,41 km/t 1:53:29 1 14:21:29
Omgang 6 23:34 38,93 km/t 2:17:04 1 14:45:04
Omgang 7 22:05 41,55 km/t 2:39:10 8 15:07:10
 
Omgangstider
Andre resultater for Poul
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Tønder ACR løbet 202224,8 KM92:18:00
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup 25,5 KM242:32:20
Varde Classic 2022115 KM362:44:17
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM181:59:17
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM32:49:24
Kolding BC Løbet 202215 KM132:19:57
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM142:15:31
Visit Vejle løbet 202213 KM62:26:20
KriXrun Trailserie 202110 KM550:42
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM152:42:13
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM72:31:58
Ærø Rundt 2021 (M)100 KM573:12:07
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM172:20:18
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM212:45:10
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM72:18:25
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM162:31:41
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM142:45:41
Hobro løbet 201925,3 KM152:26:06
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM182:41:50
Marselis Cykelløbet 201980 KM2692:45:30
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM152:48:15
CK Aarhus18,2 KM123:38:03
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM2331:59:00
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM182:37:54
Ærø Rundt 2019100 KM12:44:06
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM132:28:53
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM163:04:50
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM182:57:06
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM83:29:54
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM222:50:42
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM362:34:25
Integoløbet Hedensted 11,23 KM162:20:07
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM82:44:36
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM22:28:48
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM103:25:53
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM192:38:20
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM223:00:35
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM162:47:02
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM173:08:50
Det Østjyske Bakkeløb 201761,5 KM861:44:45
Lillebælt Halvmarathon 201621,1 KM1391:33:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: mortenfreitag@live.dk