Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Results

Kristian Mundbjerg
Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 4
Samlet tid 2:43:14
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 94 km
Distance (omgang) 23,5 km
Gennemsnit omgang 40:48
34,55 km/t
Hurtigste omgang 38:52
36,27 km/t
Langsomste omgang 41:57
33,60 km/t
Deltager (#148)
Kristian Mundbjerg
Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
Danmark
Mand, 16 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 38:52 36,27 km/t 38:52 14 12:03:52
Omgang 2 41:47 33,73 km/t 1:20:40 15 12:45:40
Omgang 3 41:57 33,60 km/t 2:02:38 15 13:27:38
Omgang 4 40:36 34,73 km/t 2:43:14 15 14:08:14
 
Omgangstider
Andre resultater for Kristian
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Horsens AC - 20201 KM343:29
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM21:35:06
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM52:18:10
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM42:18:25
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM112:52:53
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM116:32:13
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM42:27:48
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1756:23
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM1215:11
Hobro løbet 201925,3 KM72:23:23
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM112:34:25
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM172:44:04
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM182:48:24
CK Aarhus18,2 KM93:02:14
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM213:07:22
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM302:34:58
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM352:40:57
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM103:09:07
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM72:37:35
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM52:54:00
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM43:02:28
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM342:34:54
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM212:11:02
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM222:37:32
Integoløbet Hedensted 11,23 KM212:32:30
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM183:06:08
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM512:55:40
CK Djurs 201819,7 KM153:03:10
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM262:54:29
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk