Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Results

Team Aura Energi - CK Aarhus junior
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Samlet tid 2:08:58
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet -1 af 13
Hold
Team Aura Energi - CK Aarhus junior
8 deltagere, 8 mænd
Team Aura Energi - CK Aarhus junior
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
1 Mikkel Skovgaard 16 omgange
2 Rasmus Lundtoft Lindbjerg 16 omgange
3 Mathias Birk Madsen 16 omgange 2:42 /35,48 km/t
4 Daniel Handberg Sigh 16 omgange 2:37 /36,58 km/t
6 Peter Skov Lauritzen 16 omgange 2:38 /36,25 km/t
7 Lasse Bøgh Rasmussen 16 omgange 2:24 /39,84 km/t
8 Daniel Guld 16 omgange 2:39 /36,08 km/t
9 Lauge Hastrup Woer 16 omgange 2:24 /39,79 km/t
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 Daniel Guld 3:09 3:09 1 18:03:09
Omgang 1 Lauge Hastrup Woer 3:11 30,05 km/t 6:21 17 18:03:11
Omgang 2 Peter Skov Lauritzen 3:11 30,03 km/t 9:33 11 18:03:11
Omgang 3 Daniel Handberg Sigh 3:11 30,10 km/t 12:44 7 18:03:11
Omgang 4 Lasse Bøgh Rasmussen 3:11 30,08 km/t 15:56 8 18:03:11
Omgang 5 Mathias Birk Madsen 3:11 30,12 km/t 19:07 6 18:03:11
Omgang 6 Daniel Guld 2:23 40,15 km/t 21:30 9 18:05:33
Omgang 7 Mathias Birk Madsen 2:25 39,57 km/t 23:56 10 18:05:36
Omgang 8 Daniel Handberg Sigh 2:24 39,98 km/t 26:20 9 18:05:35
Omgang 9 Lasse Bøgh Rasmussen 2:24 39,97 km/t 28:44 9 18:05:35
Omgang 10 Lauge Hastrup Woer 2:22 40,40 km/t 31:07 8 18:05:34
Omgang 11 Peter Skov Lauritzen 2:25 39,66 km/t 33:32 8 18:05:37
Omgang 12 Daniel Guld 2:26 39,33 km/t 35:58 9 18:07:59
Omgang 13 Lauge Hastrup Woer 2:21 40,84 km/t 38:19 9 18:07:55
Omgang 14 Daniel Handberg Sigh 2:22 40,48 km/t 40:42 9 18:07:57
Omgang 15 Lasse Bøgh Rasmussen 2:22 40,37 km/t 43:04 9 18:07:58
Omgang 16 Mathias Birk Madsen 2:29 38,49 km/t 45:34 9 18:08:06
Omgang 17 Peter Skov Lauritzen 2:23 40,23 km/t 47:57 9 18:08:00
Omgang 18 Lauge Hastrup Woer 2:27 39,18 km/t 50:24 9 18:10:22
Omgang 19 Daniel Handberg Sigh 2:26 39,20 km/t 52:51 9 18:10:24
Omgang 20 Lasse Bøgh Rasmussen 2:27 39,11 km/t 55:18 9 18:10:25
Omgang 21 Daniel Guld 2:25 39,54 km/t 57:44 9 18:10:25
Omgang 22 Peter Skov Lauritzen 2:25 39,61 km/t 1:00:09 9 18:10:25
Omgang 23 Mathias Birk Madsen 2:33 37,53 km/t 1:02:43 9 18:10:39
Omgang 24 Lauge Hastrup Woer 2:26 39,23 km/t 1:05:10 9 18:12:49
Omgang 25 Daniel Handberg Sigh 2:26 39,42 km/t 1:07:36 9 18:12:50
Omgang 26 Daniel Guld 2:27 39,16 km/t 1:10:03 9 18:12:52
Omgang 27 Lasse Bøgh Rasmussen 2:26 39,44 km/t 1:12:29 9 18:12:51
Omgang 28 Peter Skov Lauritzen 2:25 39,70 km/t 1:14:54 9 18:12:50
Omgang 29 Mathias Birk Madsen 2:47 34,48 km/t 1:17:41 9 18:13:26
Omgang 30 Lauge Hastrup Woer 2:27 39,00 km/t 1:20:09 8 18:15:16
Omgang 31 Peter Skov Lauritzen 2:29 38,46 km/t 1:22:39 9 18:15:20
Omgang 32 Daniel Handberg Sigh 2:33 37,52 km/t 1:25:12 9 18:15:24
Omgang 33 Lasse Bøgh Rasmussen 2:27 39,08 km/t 1:27:40 9 18:15:18
Omgang 34 Daniel Guld 2:30 38,17 km/t 1:30:10 9 18:15:23
Omgang 35 Mathias Birk Madsen 2:52 33,31 km/t 1:33:03 9 18:16:19
Omgang 36 Lauge Hastrup Woer 2:24 39,96 km/t 1:35:27 9 18:17:40
Omgang 37 Lasse Bøgh Rasmussen 2:24 39,81 km/t 1:37:52 9 18:17:43
Omgang 38 Peter Skov Lauritzen 2:51 33,62 km/t 1:40:43 9 18:18:11
Omgang 39 Daniel Guld 2:52 33,34 km/t 1:43:36 9 18:18:16
Omgang 40 Daniel Handberg Sigh 2:50 33,84 km/t 1:46:26 9 18:18:14
Omgang 41 Mathias Birk Madsen 2:49 33,97 km/t 1:49:16 9 18:19:09
Omgang 42 Lauge Hastrup Woer 2:23 40,10 km/t 1:51:40 8 18:20:04
Omgang 43 Lasse Bøgh Rasmussen 2:27 39,12 km/t 1:54:07 9 18:20:10
Omgang 44 Peter Skov Lauritzen 3:05 31,09 km/t 1:57:12 9 18:21:17
Omgang 45 Daniel Handberg Sigh 3:26 27,85 km/t 2:00:39 9 18:21:41
Omgang 46 Daniel Guld 3:02 31,59 km/t 2:03:41 9 18:21:18
Omgang 47 Mathias Birk Madsen 2:58 32,31 km/t 2:06:40 9 18:22:07
Omgang 48 Lauge Hastrup Woer 2:30 38,39 km/t 2:09:10 9 18:22:34
Omgang 49 Lasse Bøgh Rasmussen 2:27 39,11 km/t 2:11:37 9 18:22:38
Omgang 50 Peter Skov Lauritzen 2:54 33,05 km/t 2:14:31 9 18:24:11
Omgang 51 Daniel Guld 3:08 30,56 km/t 2:17:40 9 18:24:26
Omgang 52 Daniel Handberg Sigh 2:28 38,74 km/t 2:20:08 9 18:24:10
Omgang 53 Lauge Hastrup Woer 2:33 37,45 km/t 2:22:42 9 18:25:08
Omgang 54 Lasse Bøgh Rasmussen 2:32 37,73 km/t 2:25:15 9 18:25:10
Omgang 55 Daniel Handberg Sigh 2:26 39,22 km/t 2:27:42 9 18:26:36
Omgang 56 Peter Skov Lauritzen 2:50 33,80 km/t 2:30:32 9 18:27:01
Omgang 57 Lauge Hastrup Woer 2:20 40,89 km/t 2:32:53 9 18:27:29
Omgang 58 Lasse Bøgh Rasmussen 2:23 40,17 km/t 2:35:16 9 18:27:34
Omgang 59 Daniel Handberg Sigh 2:49 34,07 km/t 2:38:05 9 18:29:25
Omgang 60 Lauge Hastrup Woer 2:23 40,17 km/t 2:40:29 9 18:29:52
Omgang 61 Lasse Bøgh Rasmussen 2:22 40,45 km/t 2:42:51 9 18:29:56
Omgang 62 Lauge Hastrup Woer 2:21 40,82 km/t 2:45:12 9 18:32:13
Omgang 63 Lasse Bøgh Rasmussen 2:24 39,92 km/t 2:47:37 9 18:32:20
Omgang 64 Lauge Hastrup Woer 2:34 37,32 km/t 2:50:11 9 18:34:48
Omgang 65 Lasse Bøgh Rasmussen 2:28 38,90 km/t 2:52:39 9 18:34:48
Omgang 66 Lauge Hastrup Woer 2:24 39,83 km/t 2:55:04 9 18:37:12
Omgang 67 Lasse Bøgh Rasmussen 2:24 39,87 km/t 2:57:28 9 18:37:13
Omgang 68 Lauge Hastrup Woer 2:20 40,88 km/t 2:59:49 9 18:39:33
Omgang 69 Lasse Bøgh Rasmussen 2:20 41,13 km/t 3:02:09 9 18:39:33
Omgang 70 Lasse Bøgh Rasmussen 2:11 43,83 km/t 3:04:20 9 18:41:44
Omgang 71 Lauge Hastrup Woer 2:14 42,85 km/t 3:06:35 9 18:41:48
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.