Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Results

Team Mascot Workwear
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Samlet tid 2:05:06
Hold
Team Mascot Workwear
9 deltagere, 9 mænd
Team Mascot Workwear
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
18 Frederik Thomsen 16 omgange 2:24 /39,84 km/t
19 Anders Foldager 16 omgange 2:25 /39,63 km/t
20 Jonas Nygaard Perto 16 omgange
21 Niklas Spilcker Jacobsen 16 omgange 2:24 /39,85 km/t
22 Aksel Bech Skot-Hansen 16 omgange 2:24 /39,85 km/t
23 Mads Fenneberg 16 omgange
24 Jonas Tanski Kristensen 16 omgange 2:24 /39,80 km/t
25 sebastian Kolze Changizi 16 omgange 2:24 /39,85 km/t
26 Birk Udengaard Hansen 16 omgange
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 Frederik Thomsen 3:10 3:10 7 18:03:10
Omgang 1 Jonas Tanski Kristensen 3:12 29,95 km/t 6:22 21 18:03:12
Omgang 2 Niklas Spilcker Jacobsen 3:11 30,13 km/t 9:33 7 18:03:11
Omgang 3 Aksel Bech Skot-Hansen 3:10 30,21 km/t 12:44 4 18:03:10
Omgang 4 sebastian Kolze Changizi 3:10 30,18 km/t 15:55 4 18:03:10
Omgang 5 Anders Foldager 3:10 30,22 km/t 19:05 4 18:03:10
Omgang 6 Frederik Thomsen 2:22 40,41 km/t 21:28 8 18:05:32
Omgang 7 Anders Foldager 2:20 41,00 km/t 23:48 6 18:05:31
Omgang 8 Aksel Bech Skot-Hansen 2:20 41,13 km/t 26:09 5 18:05:30
Omgang 9 sebastian Kolze Changizi 2:20 40,98 km/t 28:29 5 18:05:31
Omgang 10 Niklas Spilcker Jacobsen 2:22 40,44 km/t 30:52 5 18:05:33
Omgang 11 Jonas Tanski Kristensen 2:23 40,15 km/t 33:15 7 18:05:35
Omgang 12 Aksel Bech Skot-Hansen 2:20 41,14 km/t 35:35 8 18:07:50
Omgang 13 Anders Foldager 2:21 40,83 km/t 37:56 8 18:07:52
Omgang 14 sebastian Kolze Changizi 2:20 41,00 km/t 40:17 6 18:07:51
Omgang 15 Frederik Thomsen 2:20 40,98 km/t 42:37 6 18:07:53
Omgang 16 Niklas Spilcker Jacobsen 2:20 40,86 km/t 44:58 6 18:07:54
Omgang 17 Jonas Tanski Kristensen 2:24 39,99 km/t 47:22 8 18:07:59
Omgang 18 Aksel Bech Skot-Hansen 2:28 38,69 km/t 49:51 8 18:10:19
Omgang 19 sebastian Kolze Changizi 2:24 39,82 km/t 52:16 8 18:10:16
Omgang 20 Anders Foldager 2:29 38,54 km/t 54:45 8 18:10:21
Omgang 21 Frederik Thomsen 2:27 39,09 km/t 57:12 6 18:10:20
Omgang 22 Niklas Spilcker Jacobsen 2:28 38,67 km/t 59:41 8 18:10:23
Omgang 23 Jonas Tanski Kristensen 2:23 40,17 km/t 1:02:05 7 18:10:23
Omgang 24 sebastian Kolze Changizi 2:29 38,57 km/t 1:04:34 8 18:12:45
Omgang 25 Aksel Bech Skot-Hansen 2:29 38,55 km/t 1:07:04 8 18:12:48
Omgang 26 Frederik Thomsen 2:26 39,43 km/t 1:09:30 8 18:12:46
Omgang 27 Anders Foldager 2:25 39,53 km/t 1:11:55 8 18:12:47
Omgang 28 Jonas Tanski Kristensen 2:26 39,41 km/t 1:14:22 8 18:12:49
Omgang 29 Niklas Spilcker Jacobsen 2:26 39,34 km/t 1:16:48 8 18:12:49
Omgang 30 sebastian Kolze Changizi 2:31 37,97 km/t 1:19:20 9 18:15:17
Omgang 31 Frederik Thomsen 2:29 38,46 km/t 1:21:49 8 18:15:16
Omgang 32 Anders Foldager 2:29 38,42 km/t 1:24:19 8 18:15:17
Omgang 33 Aksel Bech Skot-Hansen 2:28 38,90 km/t 1:26:47 8 18:15:17
Omgang 34 Jonas Tanski Kristensen 2:28 38,71 km/t 1:29:16 8 18:15:18
Omgang 35 Niklas Spilcker Jacobsen 2:30 38,39 km/t 1:31:46 8 18:15:19
Omgang 36 Frederik Thomsen 2:22 40,29 km/t 1:34:09 8 18:17:39
Omgang 37 Aksel Bech Skot-Hansen 2:21 40,77 km/t 1:36:31 8 18:17:38
Omgang 38 Anders Foldager 2:22 40,53 km/t 1:38:53 8 18:17:39
Omgang 39 sebastian Kolze Changizi 2:22 40,37 km/t 1:41:15 8 18:17:40
Omgang 40 Jonas Tanski Kristensen 2:26 39,30 km/t 1:43:42 8 18:17:44
Omgang 41 Niklas Spilcker Jacobsen 2:25 39,60 km/t 1:46:07 8 18:17:45
Omgang 42 Aksel Bech Skot-Hansen 2:27 39,14 km/t 1:48:34 9 18:20:05
Omgang 43 Anders Foldager 2:28 38,85 km/t 1:51:03 8 18:20:07
Omgang 44 Frederik Thomsen 2:24 39,83 km/t 1:53:27 8 18:20:04
Omgang 45 sebastian Kolze Changizi 2:23 40,09 km/t 1:55:51 8 18:20:03
Omgang 46 Jonas Tanski Kristensen 2:26 39,41 km/t 1:58:17 8 18:20:10
Omgang 47 Niklas Spilcker Jacobsen 2:24 39,90 km/t 2:00:42 8 18:20:09
Omgang 48 sebastian Kolze Changizi 2:29 38,51 km/t 2:03:11 8 18:22:33
Omgang 49 Frederik Thomsen 2:30 38,35 km/t 2:05:41 8 18:22:34
Omgang 50 Aksel Bech Skot-Hansen 2:31 38,11 km/t 2:08:12 8 18:22:36
Omgang 51 Anders Foldager 2:26 39,38 km/t 2:10:39 8 18:22:33
Omgang 52 Niklas Spilcker Jacobsen 2:24 39,95 km/t 2:13:03 8 18:22:33
Omgang 53 Jonas Tanski Kristensen 2:25 39,51 km/t 2:15:29 8 18:22:36
Omgang 54 sebastian Kolze Changizi 2:35 37,01 km/t 2:18:04 8 18:25:09
Omgang 55 Anders Foldager 2:24 39,93 km/t 2:20:29 8 18:24:58
Omgang 56 Niklas Spilcker Jacobsen 2:34 37,33 km/t 2:23:03 8 18:25:08
Omgang 57 Frederik Thomsen 2:32 37,89 km/t 2:25:35 8 18:25:06
Omgang 58 Aksel Bech Skot-Hansen 2:30 38,38 km/t 2:28:05 8 18:25:06
Omgang 59 Jonas Tanski Kristensen 2:32 37,80 km/t 2:30:37 8 18:25:09
Omgang 60 Anders Foldager 2:23 40,15 km/t 2:33:01 8 18:27:21
Omgang 61 Frederik Thomsen 2:19 41,32 km/t 2:35:20 8 18:27:25
Omgang 62 Aksel Bech Skot-Hansen 2:19 41,35 km/t 2:37:39 8 18:27:26
Omgang 63 Niklas Spilcker Jacobsen 2:20 40,85 km/t 2:40:00 7 18:27:29
Omgang 64 Jonas Tanski Kristensen 2:21 40,85 km/t 2:42:21 7 18:27:30
Omgang 65 sebastian Kolze Changizi 2:20 40,98 km/t 2:44:42 7 18:27:29
Omgang 66 Anders Foldager 2:36 36,89 km/t 2:47:18 8 18:29:57
Omgang 67 Frederik Thomsen 2:22 40,32 km/t 2:49:41 7 18:29:48
Omgang 68 Aksel Bech Skot-Hansen 2:24 40,00 km/t 2:52:05 7 18:29:50
Omgang 69 Niklas Spilcker Jacobsen 2:23 40,13 km/t 2:54:29 7 18:29:52
Omgang 70 sebastian Kolze Changizi 2:22 40,34 km/t 2:56:51 7 18:29:52
Omgang 71 Jonas Tanski Kristensen 2:21 40,81 km/t 2:59:12 7 18:29:51
Omgang 72 Frederik Thomsen 2:24 39,77 km/t 3:01:37 7 18:32:13
Omgang 73 Aksel Bech Skot-Hansen 2:26 39,27 km/t 3:04:04 7 18:32:16
Omgang 74 Jonas Tanski Kristensen 2:25 39,49 km/t 3:06:30 7 18:32:17
Omgang 75 sebastian Kolze Changizi 2:23 40,07 km/t 3:08:54 7 18:32:16
Omgang 76 Niklas Spilcker Jacobsen 2:26 39,33 km/t 3:11:20 7 18:32:19
Omgang 77 Anders Foldager 2:26 39,26 km/t 3:13:47 7 18:32:24
Omgang 78 Frederik Thomsen 2:29 38,48 km/t 3:16:16 7 18:34:43
Omgang 79 sebastian Kolze Changizi 2:29 38,57 km/t 3:18:46 7 18:34:45
Omgang 80 Aksel Bech Skot-Hansen 2:29 38,63 km/t 3:21:15 7 18:34:45
Omgang 81 Jonas Tanski Kristensen 2:33 37,59 km/t 3:23:48 7 18:34:50
Omgang 82 Niklas Spilcker Jacobsen 2:29 38,62 km/t 3:26:17 7 18:34:48
Omgang 83 Anders Foldager 2:27 38,99 km/t 3:28:45 7 18:34:52
Omgang 84 Frederik Thomsen 2:28 38,74 km/t 3:31:14 7 18:37:11
Omgang 85 sebastian Kolze Changizi 2:24 39,97 km/t 3:33:38 7 18:37:09
Omgang 86 Aksel Bech Skot-Hansen 2:24 39,91 km/t 3:36:02 7 18:37:10
Omgang 87 Niklas Spilcker Jacobsen 2:22 40,39 km/t 3:38:25 7 18:37:10
Omgang 88 Jonas Tanski Kristensen 2:24 39,89 km/t 3:40:49 7 18:37:14
Omgang 89 Anders Foldager 2:25 39,66 km/t 3:43:14 7 18:37:17
Omgang 90 sebastian Kolze Changizi 2:22 40,29 km/t 3:45:37 7 18:39:32
Omgang 91 Aksel Bech Skot-Hansen 2:22 40,48 km/t 3:48:00 7 18:39:32
Omgang 92 Niklas Spilcker Jacobsen 2:21 40,70 km/t 3:50:21 7 18:39:32
Omgang 93 Frederik Thomsen 2:20 41,11 km/t 3:52:41 7 18:39:32
Omgang 94 Jonas Tanski Kristensen 2:20 41,07 km/t 3:55:02 7 18:39:34
Omgang 95 Anders Foldager 2:20 40,89 km/t 3:57:22 7 18:39:38
Omgang 96 Frederik Thomsen 2:11 43,75 km/t 3:59:34 7 18:41:43
Omgang 97 Aksel Bech Skot-Hansen 2:10 44,04 km/t 4:01:45 7 18:41:43
Omgang 98 Niklas Spilcker Jacobsen 2:11 43,88 km/t 4:03:56 7 18:41:43
Omgang 99 sebastian Kolze Changizi 2:11 43,91 km/t 4:06:07 7 18:41:43
Omgang 100 Jonas Tanski Kristensen 2:12 43,37 km/t 4:08:20 7 18:41:47
Omgang 101 Anders Foldager 2:17 41,78 km/t 4:10:38 7 18:41:56
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.