Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Results

Stavanger Sykleklubb (Norge)
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U16
Samlet tid 1:23:39
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 10
Hold
Stavanger Sykleklubb (Norge)
3 deltagere, 3 mænd
Stavanger Sykleklubb (Norge)
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
693 Karsten Larsen Feldmann 10 omgange 2:30 /38,28 km/t
695 Sindre Stokkeland 10 omgange 2:31 /38,03 km/t
727 John Anders Åserød 10 omgange 2:31 /38,12 km/t
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 John Anders Åserød 2:49 2:49 28 16:32:49
Omgang 1 Karsten Larsen Feldmann 2:48 34,29 km/t 5:37 4 16:32:48
Omgang 2 Sindre Stokkeland 2:49 34,08 km/t 8:26 2 16:32:49
Omgang 3 Karsten Larsen Feldmann 2:25 39,72 km/t 10:51 7 16:35:13
Omgang 4 Sindre Stokkeland 2:25 39,72 km/t 13:16 5 16:35:14
Omgang 5 John Anders Åserød 2:25 39,72 km/t 15:41 4 16:35:14
Omgang 6 Karsten Larsen Feldmann 2:44 35,12 km/t 18:25 4 16:37:57
Omgang 7 John Anders Åserød 2:45 34,91 km/t 21:10 5 16:37:59
Omgang 8 Sindre Stokkeland 2:45 34,91 km/t 23:55 4 16:37:59
Omgang 9 Karsten Larsen Feldmann 2:23 40,28 km/t 26:18 4 16:40:20
Omgang 10 Sindre Stokkeland 2:29 38,66 km/t 28:47 6 16:40:28
Omgang 11 John Anders Åserød 2:29 38,66 km/t 31:16 5 16:40:28
Omgang 12 Karsten Larsen Feldmann 2:25 39,72 km/t 33:41 4 16:42:45
Omgang 13 Sindre Stokkeland 2:24 40,00 km/t 36:05 7 16:42:52
Omgang 14 John Anders Åserød 2:23 40,28 km/t 38:28 4 16:42:51
Omgang 15 Karsten Larsen Feldmann 2:30 38,40 km/t 40:58 4 16:45:15
Omgang 16 John Anders Åserød 2:26 39,45 km/t 43:24 4 16:45:17
Omgang 17 Sindre Stokkeland 2:30 38,40 km/t 45:54 5 16:45:22
Omgang 18 Karsten Larsen Feldmann 2:30 38,40 km/t 48:24 4 16:47:45
Omgang 19 John Anders Åserød 2:30 38,40 km/t 50:54 5 16:47:47
Omgang 20 Sindre Stokkeland 2:27 39,18 km/t 53:21 5 16:47:49
Omgang 21 Karsten Larsen Feldmann 2:38 36,46 km/t 55:59 5 16:50:23
Omgang 22 John Anders Åserød 2:35 37,16 km/t 58:34 4 16:50:22
Omgang 23 Sindre Stokkeland 2:36 36,92 km/t 1:01:10 5 16:50:25
Omgang 24 John Anders Åserød 2:30 38,40 km/t 1:03:40 6 16:52:52
Omgang 25 Karsten Larsen Feldmann 2:26 39,45 km/t 1:06:06 4 16:52:49
Omgang 26 Sindre Stokkeland 2:31 38,15 km/t 1:08:37 5 16:52:56
Omgang 27 Karsten Larsen Feldmann 2:43 35,34 km/t 1:11:20 5 16:55:32
Omgang 28 John Anders Åserød 2:41 35,78 km/t 1:14:01 4 16:55:33
Omgang 29 Sindre Stokkeland 2:39 36,23 km/t 1:16:40 5 16:55:35
Omgang 30 Karsten Larsen Feldmann 2:21 40,85 km/t 1:19:01 4 16:57:53
Omgang 31 John Anders Åserød 2:27 39,18 km/t 1:21:28 6 16:58:00
Omgang 32 Sindre Stokkeland 2:28 38,92 km/t 1:23:56 5 16:58:03
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk