Tour de Himmelfart - Etape 4 Kriterium

Tour de Himmelfart - Etape 4 Kriterium

Results

Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Samlet tid 3:13:42
Hold
Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
8 deltagere, 8 mænd
Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
111 Mads Høiberg Klinke 8 omgange 8:04 /46,07 km/t
112 Andreas Byskov Sarbo 8 omgange 8:04 /46,06 km/t
113 Jonas Zwisler 8 omgange 8:05 /46,02 km/t
115 Mattias Skjelmose Jensen 8 omgange 8:04 /46,04 km/t
116 William Blume Levy 8 omgange 8:04 /46,08 km/t
117 Victor Fuhrmann Desimpelaere 8 omgange 8:04 /46,09 km/t
118 Frederik Wandahl 8 omgange 8:04 /46,07 km/t
149 Ludvig Anton Wacker 0 omgange
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 Andreas Byskov Sarbo 8:49 42,16 km/t 8:49 12 18:08:49
Omgang 2 Victor Fuhrmann Desimpelaere 8:47 42,29 km/t 17:37 1 18:08:47
Omgang 3 Jonas Zwisler 8:48 42,24 km/t 26:25 2 18:08:48
Omgang 4 Mads Høiberg Klinke 8:47 42,31 km/t 35:13 1 18:08:47
Omgang 5 William Blume Levy 8:48 42,27 km/t 44:01 2 18:08:48
Omgang 6 Frederik Wandahl 8:48 42,24 km/t 52:49 2 18:08:48
Omgang 7 Mattias Skjelmose Jensen 8:47 42,30 km/t 1:01:37 1 18:08:47
Omgang 8 Mads Høiberg Klinke 8:09 45,63 km/t 1:09:46 6 18:16:56
Omgang 9 Mattias Skjelmose Jensen 8:09 45,63 km/t 1:17:55 3 18:16:56
Omgang 10 Victor Fuhrmann Desimpelaere 8:11 45,37 km/t 1:26:07 8 18:16:59
Omgang 11 William Blume Levy 8:09 45,58 km/t 1:34:17 4 18:16:57
Omgang 12 Frederik Wandahl 8:08 45,69 km/t 1:42:25 2 18:16:56
Omgang 13 Jonas Zwisler 8:09 45,61 km/t 1:50:35 5 18:16:57
Omgang 14 Andreas Byskov Sarbo 8:11 45,45 km/t 1:58:46 5 18:17:00
Omgang 15 Mads Høiberg Klinke 7:57 46,70 km/t 2:06:44 8 18:24:54
Omgang 16 Mattias Skjelmose Jensen 7:57 46,78 km/t 2:14:41 7 18:24:53
Omgang 17 Frederik Wandahl 7:58 46,69 km/t 2:22:39 8 18:24:54
Omgang 18 William Blume Levy 7:55 46,93 km/t 2:30:35 4 18:24:53
Omgang 19 Jonas Zwisler 7:56 46,83 km/t 2:38:31 4 18:24:54
Omgang 20 Victor Fuhrmann Desimpelaere 7:54 47,06 km/t 2:46:26 4 18:24:54
Omgang 21 Andreas Byskov Sarbo 7:54 47,02 km/t 2:54:20 4 18:24:55
Omgang 22 William Blume Levy 7:51 47,34 km/t 3:02:12 7 18:32:44
Omgang 23 Mattias Skjelmose Jensen 7:49 47,53 km/t 3:10:01 6 18:32:43
Omgang 24 Victor Fuhrmann Desimpelaere 7:46 47,83 km/t 3:17:48 7 18:32:40
Omgang 25 Jonas Zwisler 7:47 47,75 km/t 3:25:35 3 18:32:41
Omgang 26 Mads Høiberg Klinke 7:49 47,58 km/t 3:33:24 3 18:32:43
Omgang 27 Frederik Wandahl 7:49 47,51 km/t 3:41:14 4 18:32:44
Omgang 28 Andreas Byskov Sarbo 7:50 47,45 km/t 3:49:05 5 18:32:45
Omgang 29 Victor Fuhrmann Desimpelaere 8:14 45,15 km/t 3:57:19 7 18:40:55
Omgang 30 Jonas Zwisler 8:12 45,30 km/t 4:05:32 7 18:40:54
Omgang 31 Mattias Skjelmose Jensen 8:08 45,71 km/t 4:13:40 6 18:40:51
Omgang 32 Mads Høiberg Klinke 8:11 45,39 km/t 4:21:52 7 18:40:55
Omgang 33 Frederik Wandahl 7:53 47,11 km/t 4:29:45 3 18:40:38
Omgang 34 William Blume Levy 8:09 45,62 km/t 4:37:55 5 18:40:54
Omgang 35 Andreas Byskov Sarbo 8:10 45,54 km/t 4:46:05 6 18:40:55
Omgang 36 Frederik Wandahl 8:05 46,00 km/t 4:54:10 6 18:48:43
Omgang 37 Mattias Skjelmose Jensen 8:07 45,77 km/t 5:02:18 6 18:48:59
Omgang 38 William Blume Levy 8:05 45,97 km/t 5:10:23 6 18:48:59
Omgang 39 Jonas Zwisler 8:04 46,03 km/t 5:18:28 6 18:48:59
Omgang 40 Victor Fuhrmann Desimpelaere 8:04 46,06 km/t 5:26:33 6 18:48:59
Omgang 41 Mads Høiberg Klinke 8:03 46,13 km/t 5:34:37 5 18:48:59
Omgang 42 Andreas Byskov Sarbo 8:04 46,10 km/t 5:42:41 4 18:48:59
Omgang 43 Frederik Wandahl 8:09 45,56 km/t 5:50:51 6 18:56:53
Omgang 44 Mads Høiberg Klinke 7:54 47,08 km/t 5:58:45 6 18:56:53
Omgang 45 Mattias Skjelmose Jensen 7:54 47,07 km/t 6:06:39 6 18:56:53
Omgang 46 Jonas Zwisler 7:53 47,10 km/t 6:14:33 6 18:56:53
Omgang 47 William Blume Levy 7:54 47,05 km/t 6:22:27 6 18:56:53
Omgang 48 Victor Fuhrmann Desimpelaere 7:54 47,06 km/t 6:30:22 6 18:56:53
Omgang 49 Andreas Byskov Sarbo 7:53 47,16 km/t 6:38:15 5 18:56:53
Omgang 50 Andreas Byskov Sarbo 7:43 48,12 km/t 6:45:59 7 19:04:37
Omgang 51 Mads Høiberg Klinke 7:42 48,28 km/t 6:53:41 6 19:04:35
Omgang 52 Jonas Zwisler 7:46 47,80 km/t 7:01:28 7 19:04:40
Omgang 53 Mattias Skjelmose Jensen 7:44 48,07 km/t 7:09:12 6 19:04:37
Omgang 54 Frederik Wandahl 7:41 48,33 km/t 7:16:54 6 19:04:35
Omgang 55 Victor Fuhrmann Desimpelaere 7:40 48,46 km/t 7:24:35 6 19:04:34
Omgang 56 William Blume Levy 7:40 48,42 km/t 7:32:16 5 19:04:34
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.