3 Dage i Nord - #2 Thy

3 Dage i Nord - #2 Thy

Results

Peter SKOV LAURITZEN
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 4
Samlet tid 2:12:15
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 34 af 78
Mænd 34 af 78
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 92 km
Distance (omgang) 23 km
Gennemsnit omgang 33:03
41,73 km/t
Hurtigste omgang 31:51
43,31 km/t
Langsomste omgang 34:14
40,30 km/t
Deltager (#74)
Peter SKOV LAURITZEN
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 17 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 31:51 43,31 km/t 31:51 17 09:38:51
Omgang 2 32:42 42,20 km/t 1:04:33 56 10:11:33
Omgang 3 33:27 41,25 km/t 1:38:01 29 10:45:01
Omgang 4 34:14 40,30 km/t 2:12:15 34 11:19:15
 
Omgangstider
Andre resultater for Peter
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM182:58:14
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM182:46:17
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM392:51:49
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM352:49:13
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM422:43:49
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1644:06
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM132:59:49
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1635:55
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM222:18:20
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM142:41:24
Integoløbet Hedensted 11,23 KM82:21:33
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM442:38:01
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM312:34:19
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM53:02:28
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM112:54:36
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM113:04:47
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM342:57:01
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM292:34:58
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM2533:20
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM193:01:14
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM483:20:14
CK Aarhus18,2 KM73:01:37
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM152:48:24
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM834:50,38
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM182:42:48
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM113:52
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM254:15
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM172:27:48
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM132:55:30
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM32:13:54
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM106:31:19
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM443:45:58
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM122:20:09
Herning JFM TT 202027 KM134:15
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM153:19:09
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM373:01:46,68
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM83:11:02
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM4413:44
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM571:01:28
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM302:48:13
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM1133:28,95
Vejle CK 202113 KM313:13:25
Fredericia CC 20219 KM423:12:08
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM332:47:34
Hobro løbet 202114,4 KM282:46:09
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM243:07:10
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk