3 Dage i Nord - #2 Thy

3 Dage i Nord - #2 Thy

Results

Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance D
Omgange 4
Samlet tid 2:22:35
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 7 af 40
Mænd 7 af 40
Point
Point 5
Detaljer
Distance i alt 92 km
Distance (omgang) 23 km
Gennemsnit omgang 35:38
38,71 km/t
Hurtigste omgang 35:09
39,25 km/t
Langsomste omgang 36:37
37,68 km/t
Deltager (#15)
Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
Rumænien
Mand, 25 år (28 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 35:32 38,82 km/t 35:32 29 09:55:32
Omgang 2 35:09 39,25 km/t 1:10:42 27 10:30:42
Omgang 3 35:15 39,14 km/t 1:45:57 18 11:05:57
Omgang 4 36:37 37,68 km/t 2:22:35 7 11:42:35
 
Omgangstider
Andre resultater for Claudiu
ArrangementDistancePlaceringNettotid
RUNDT OM ROLD 201855 KM101:27:03
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM271:58:02
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM172:16:23
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM122:19:01
Rødspætteløbet 2018100 KM42:38:50
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1434:04
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM634:04
Randers Bike Week #215,5 KM152:46:21
Randers Bike Week #215,5 KM92:46:21
Randers Bike Week #312,4 KM122:07:50
Randers Bike Week #312,4 KM72:09:50
Randers Bike Week #44,2 KM41:13:46
Randers Bike Week #44,2 KM71:13:46
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM62:30:14
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM76:43:57
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM161:50:55
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM121:57:15
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM62:02:28
Integoløbet Hedensted 11,23 KM11:49:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM22:00:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM171:45:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM42:09:18
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM222:00:52
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM42:18:09
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM42:04:22
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM62:19:26
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM414:55
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM714:55
Randers Bike Week #215,4 KM132:46:11
Randers Bike Week #215,4 KM232:46:09
Randers Bike Week #312,4 KM122:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM212:35:14
Randers Bike Week #415,5 KM143:06:05
Randers Bike Week #415,5 KM233:06:05
CK Aarhus18,2 KM103:12:31
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM132:25:05
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM436:13,36
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM162:16:29
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1243:16,45
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM62:35:28
Hobro løbet 201925,3 KM132:36:47
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3515:34
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM371:09:31
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM362:49:39
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM92:45:50
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM182:20:09
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM112:50:21
Herning JFM TT 202027 KM1037:07
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers-3211:09
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk