CK Djurs - Kolind Løbet 2019

CK Djurs - Kolind Løbet 2019

Resultater

Karoline Hemmsen
Cykling Odense
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance DA
Omgange 3
Samlet tid 1:40:25
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 1
Kvinder 1 af 1
Point
Point 20
Detaljer
Distance i alt 59,1 km
Distance (omgang) 19,7 km
Gennemsnit omgang 33:28
35,31 km/t
Hurtigste omgang 32:46
36,06 km/t
Langsomste omgang 34:16
34,49 km/t
Deltager (#45)
Karoline Hemmsen
Cykling Odense
Danmark
Kvinde, 30 år (32 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 34:16 34,49 km/t 34:16 1 10:57:16
Omgang 2 32:47 36,05 km/t 1:07:03 1 11:30:03
Omgang 3 33:22 35,42 km/t 1:40:25 1 12:03:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Karoline
ArrangementDistanceNettotid
Fjordagerløbet 201310 KM44:02
Aalborg Triathlon - DM ½ Jernmand 201359,45 KM2:29:20
Danske INVEST DM TRI serien 1. Ikast-55:33
Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev-56:00
Danske INVEST DM TRI serien 3. Værløse-1:11:30
Danske INVEST DM TRI serien 4. Fredericia-1:12:51
Danske INVEST DM TRI serien 6. Kolding-1:18:06
Danske INVEST DM TRI serien 1. Ikast22,4 KM56:41
PUNKT 1 DM i Sprint 20150,1 KM1:07:26
Tri På Tyren 201528950 Meter1:15:21
Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev 201522,6 KM55:56
Aalborg Triathlon - DM ½ Jernmand 2015113 KM4:42:29
HCA Marathon 201521,1 KM1:34:48
Danske Invest DM TRI serien #1 Ikast22,6 KM56:32
2016 Fredericia ETU Nordic Triathlon Championships27,75 KM1:09:19
Danske Invest DM TRI serien #4 Fredericia - LØR27,75 KM1:09:19
Danske Invest DM TRI serien #5 Furesøen25,75 KM1:10:30
Triatlon Festival: 111 Triatlon 111 KM3:57:29
2017 Fredericia ETU Triathlon Nordic Championships27 KM1:07:01
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:44:56
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:21
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:36:03
Rundt om Åtte Bjerge (Motion) 201816,5 KM2:21:59
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM39:48
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:55:14
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:46:18
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:07:53
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:50:52
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:34:50
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:09:59
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:31:17
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM36:44
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM3:17:05
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:00:39
Ærø Rundt 2019100 KM2:44:42
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:13:17
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:04:14
CK Aarhus18,2 KM2:13:32
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM39:17,58
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM40:23,40
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:25:11
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM2:24:22
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com