Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U

Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U

Results

Kristian Broløs
Team Herning CK Elite
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 9
Samlet tid 2:43:57
Nettotid 2:43:57
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 15 af 18
Mænd 15 af 18
Detaljer
Distance i alt 109,8 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 18:13
40,18 km/t
Hurtigste omgang 16:48
43,54 km/t
Langsomste omgang 23:05
31,69 km/t
Deltager (#220)
Kristian Broløs
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 24 år (27 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 23:05 31,69 km/t 23:05 12 12:53:05
Omgang 2 16:48 43,54 km/t 39:54 7 13:09:54
Omgang 3 16:56 43,19 km/t 56:51 15 13:26:51
Omgang 4 17:16 42,36 km/t 1:14:08 12 13:44:08
Omgang 5 17:36 41,56 km/t 1:31:45 13 14:01:45
Omgang 6 18:07 40,40 km/t 1:49:52 12 14:19:52
Omgang 7 17:23 42,08 km/t 2:07:16 13 14:37:16
Omgang 8 18:23 39,81 km/t 2:25:39 12 14:55:39
Omgang 9 18:18 39,97 km/t 2:43:58 15 15:13:58
 
Omgangstider
Andre resultater for Kristian
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM172:29:43
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM273:11:50
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM213:43:20
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM281:19:04
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM223:17:17
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter2529:18
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM3252:32
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM3350:43
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM233:08:45
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM393:13:24
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM143:46:55
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM13:12:10
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM22:53:22
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM13:17:29
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM42:49:41
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM182:32:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM22:44:33
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM43:05:52
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM102:51:19
Integoløbet Hedensted 11,23 KM92:17:37
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM92:31:16
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM112:45:09
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM13:15:03
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM52:28:56
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM32:21:05
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM52:17:52
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM22:23:50
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM92:27:17
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM52:58:11
Det Østjyske Bakkeløb 201860 KM31:27:17
GARMIN Challenge Herning112,9 KM124:06:04
Lillebælt Halvmarathon 201821,1 KM101:17:02
2017 Fredericia ETU Triathlon Nordic Championships27 KM1357:21
Danske Invest DM Tri-Liga 2017 - Fredericia-957:21
Marselis Cykelløbet 201780 KM32:00:31
Det Østjyske Bakkeløb 201761,5 KM61:30:52
Tri på Tyren 201728950 Meter61:03:34
Danske Invest DM TRI serien #5 Furesøen25,75 KM91:00:17
2016 Fredericia ETU Nordic Triathlon Championships27,75 KM1658:47
Danske Invest DM TRI serien #4 Fredericia - LØR27,75 KM858:47
Danske Invest DM TRI serien #3 Aarhus25,25 KM61:00:13
Danske Invest DM TRI serien #2 Holbæk25,75 KM858:42
DM Sprint Triatlon 201628950 Meter41:02:06
PUNKT 1 DM i Sprint 20150,1 KM656:43
Tri På Tyren 201528950 Meter41:04:20
Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev 201522,6 KM949:03
Danske INVEST DM TRI serien 1. Ikast22,4 KM748:03
Danske INVEST DM TRI serien 6. Kolding-61:03:38
Danske INVEST DM TRI serien 5. Holbæk-759:34
Aalborg Triathlon - DM ½ Jernmand 2014113,5 KM114:08:31
Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev-1351:04
Danske INVEST DM TRI serien 1. Ikast-648:16
Gudenaa Open Water 20135,2 KM1659:06
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com