Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb

Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb

Results

Mads Andersen
Team OK Kvickly Odder
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Point
Point 4
Detaljer
Hastighed 43,26 km/t
Tempo 1:23 min/km
Deltager (#85)
Mads Andersen
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 18 år (21 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Tempo Tid Klokken
18,4 km 18,4 km 24:18 45,43 km/t 24:18 12:19:18
36,8 km 18,4 km 25:12 43,81 km/t 49:30 12:44:30
55,2 km 18,4 km 25:32 43,24 km/t 1:15:02 13:10:02
73,6 km 18,4 km 25:17 43,67 km/t 1:40:19 13:35:19
92,0 km 18,4 km 25:33 43,21 km/t 2:05:52 14:00:52
110,4 km 18,4 km 25:58 42,52 km/t 2:31:50 14:26:50
128,8 km 18,4 km 25:21 43,55 km/t 2:57:11 14:52:11
147,2 km 18,4 km 25:36 43,13 km/t 3:22:47 15:17:47
152,5 km (Lille omg.) 5,3 km 7:50 40,60 km/t 3:30:37 15:25:37
157,8 km (Lille omg.) 5,3 km 8:15 38,55 km/t 3:38:52 15:33:52
Total 157,8 km 3:38:52 43,26 km/t 3:38:52 15:33:52
 
Andre resultater for Mads
ArrangementDistancePlaceringNettotid
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM23:39:58
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM41:12:41
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM93:41:47
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM33:40:58
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM113:14:16
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM493:48:28
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-3034:12
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM121:11:09
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM144:37:21
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM13:07:29
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM27:06:42
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM72:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM61:04:55
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM61:04:55
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM1413:48
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM503:47:22
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM111:17:02
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM371:14:48
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM281:11:13
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM4551:40
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-84:10:25
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM163:11:36
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM53:02:20
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM154:28:59
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM833:00:26
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM43:42:33
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM133:35:26
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM473:15:40
Integoløbet Hedensted 11,23 KM83:14:18
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM183:14:27
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM22:28:39
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM32:50:02
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM202:27:50
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM834:15
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM52:47:51
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM2337:58
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM33:04:56
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM53:14:13
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM541:37
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM102:30:38
CK Djurs 201819,7 KM73:01:30
Bakkeløbet 2018120 KM303:01:47
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM142:56:40
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM112:39:46
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM12:24:23
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM102:47:59
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk