Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Results

Flemming Nielsen
Xtreme Marsters
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance H40
Omgange 7
Samlet tid 2:46:39
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 31 af 32
Mænd 31 af 32
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 100,1 km
Distance (omgang) 14,3 km
Gennemsnit omgang 23:48
36,04 km/t
Hurtigste omgang 22:30
38,11 km/t
Langsomste omgang 24:59
34,33 km/t
Deltager (#11)
Flemming Nielsen
Xtreme Marsters
Danmark
Mand, 44 år (46 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 22:55 37,44 km/t 22:55 30 11:57:55
Omgang 2 22:31 38,11 km/t 45:26 29 12:20:26
Omgang 3 23:32 36,46 km/t 1:08:58 30 12:43:58
Omgang 4 24:50 34,55 km/t 1:33:48 30 13:08:48
Omgang 5 24:22 35,21 km/t 1:58:10 31 13:33:10
Omgang 6 23:30 36,51 km/t 2:21:40 31 13:56:40
Omgang 7 24:59 34,34 km/t 2:46:39 31 14:21:39
 
Omgangstider
Andre resultater for Flemming
ArrangementDistanceNettotid
Copenhagen Gran Fondo 2014150 KM3:41:19
RUNDT OM HORSENS 2014145 KM4:11:41
Copenhagen Gran Fondo 201525,4 KM37:57
Copenhagen Gran Fondo 2015169,5 KM4:09:43
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2015171,7 KM5:01:00
GP HORSENS100 KM2:38:21
GP HORSENS POSTEN 2016100 KM2:35:56
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:26:43
Gran Fondo Denmark 201828,1 KM39:26
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:21:33
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:01:11
Rundt I Trehøje (Motion) 2018100 KM2:25:41
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:32
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:02
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM44:25
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:37:32
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM35:09
Fredericia Master DM ENKELTSTART (DCU) 26,4 KM38:03
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2018165 KM4:28:35
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM38:48
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:54:48
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:55:14
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:18:28
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:10:06
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:18:29
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:17:07
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:18:15
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:21
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:21
Randers Bike Week #215,4 KM2:43:38
Randers Bike Week #215,4 KM2:43:38
Randers Bike Week #312,4 KM2:32:01
Randers Bike Week #312,4 KM2:32:01
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:59
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:58
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:23:42
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM38:00,65
Hobro løbet 201925,3 KM2:28:48
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM16:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM56:18
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:45:26
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM2:08:42
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM2:10:18
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM1:58:13
Herning JFM TT 202027 KM36:40
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM2:22:37
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM2:44:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk