Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg

Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg

Results

Steffen Munk Christiansen
Team ColoQuick
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 15
Samlet tid 3:01:16
Nettotid 3:01:16
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 129 km
Distance (omgang) 8,6 km
Gennemsnit omgang 12:05
42,69 km/t
Hurtigste omgang 11:10
46,15 km/t
Langsomste omgang 13:16
38,85 km/t
Deltager (#29)
Steffen Munk Christiansen
Team ColoQuick
Danmark
Mand, 24 år (28 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 11:10 46,15 km/t 11:10 8 11:06:10
Omgang 2 11:17 45,68 km/t 22:28 15 11:17:28
Omgang 3 11:13 45,96 km/t 33:42 9 11:28:42
Omgang 4 11:39 44,23 km/t 45:22 4 11:40:22
Omgang 5 11:32 44,72 km/t 56:54 12 11:51:54
Omgang 6 12:06 42,60 km/t 1:09:01 15 12:04:01
Omgang 7 11:59 43,02 km/t 1:21:01 2 12:16:01
Omgang 8 12:27 41,43 km/t 1:33:28 5 12:28:28
Omgang 9 12:31 41,21 km/t 1:45:59 8 12:40:59
Omgang 10 12:42 40,60 km/t 1:58:42 16 12:53:42
Omgang 11 12:20 41,81 km/t 2:11:02 2 13:06:02
Omgang 12 11:50 43,59 km/t 2:22:53 14 13:17:53
Omgang 13 12:14 42,13 km/t 2:35:07 16 13:30:07
Omgang 14 12:52 40,07 km/t 2:48:00 34 13:43:00
Omgang 15 13:16 38,85 km/t 3:01:17 53 13:56:17
 
Omgangstider
Andre resultater for Steffen Munk
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM163:10:37
Hobro løbet 201925,3 KM173:35:44
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM113:40:15
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM23:36:10
CK Aarhus18,2 KM73:16:20
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM201:14:16
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM91:09:28
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-744:15:46
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM403:09:32
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM563:13:52
Integoløbet Hedensted 11,23 KM63:14:05
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM23:58:59
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM43:33:29
Randers Bike Week #44,2 KM141:14:51
Randers Bike Week #44,2 KM271:14:51
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM88:37:03
Randers Bike Week #312,4 KM142:28:54
Randers Bike Week #312,4 KM132:28:54
Randers Bike Week #215,5 KM123:41:22
Randers Bike Week #215,5 KM83:41:22
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM171:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM161:11:56
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM223:45:00
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM263:35:55
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM283:00:53
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM733:22:51
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM253:34:00
Tidtagning ved Trehøje . Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ntjohannsen@gmail.com