DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 2019

DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 2019

Results

Tobias Solsbæk
Aarhus MTB
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U9
Omgange 3
Samlet tid 32:12
Placering
Samlet 2 af 2
Mænd 2 af 2
Point
Point 170
Detaljer
Gennemsnit omgang 10:44
Hurtigste omgang 10:08
Langsomste omgang 11:15
Deltager (#1902)
Tobias Solsbæk
Tobias Solsbæk
Aarhus MTB
Danmark
Mand, 7 år (10 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 10:08 10:08 2 10:10:47
Omgang 2 10:48 20:56 2 10:21:35
Omgang 3 11:15 32:12 2 10:32:51
 
Omgangstider
Andre resultater for Tobias
ArrangementDistanceNettotid
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-24:48
MTB Randers Street Challenge 4.0 - 20195 KM1:06:43
12 Timer i Jylland 201910,5 KM2:23:20
12 Timer i Jylland 2019428 Meter2:29
Tour de Tønder 20201 KM1:57
Tour de Tønder 20201 KM10:52:02
Tour de Tønder 202010 KM15:41
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM10:19
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM26:10
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM24:07
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM37:17
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM1:37:47
Tour de Tønder 20201 KM7:00
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter1:21
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM27:33
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter10:31
Tour de Tønder 2 - 202010 KM13:04
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-0:07
DM XCO - Vejle 20202000 Meter29:37
X-sauce cuppen #1, XCO, Kolding 20202 KM33:30
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20202,5 KM46:24
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20202,5 KM36:23
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM17:49
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM30:17,67
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM31:29
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM18:25,01
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM20:03,88
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM40:32,26
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM30:56
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM26:21
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM24:03
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb4,5 KM32:24
Holte MTB DM 2021-36:55
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C24,2 KM33:18
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM46:46
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM9:50
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM26:09
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24 KM31:55
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM26:12
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7,25 KM29:27
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM34:23
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC8,97 KM16:41,85
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM1:36:28
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb8,97 KM37:32
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C24 KM27:37
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM25:42,54
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113,56 KM28:19
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C22,65 KM23:51
Hobro løbet 202114,4 KM28:54
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C23,8 KM39:36
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk