Herning City Gadeløbet 2019

Herning City Gadeløbet 2019

Results

Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Resultat

33 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 33
Samlet tid 1:17:10
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 17 af 35
Mænd 17 af 35
Detaljer
Distance i alt 59,4 km
Distance (omgang) 1,8 km
Gennemsnit omgang 2:20
46,18 km/t
Hurtigste omgang 2:13
48,62 km/t
Langsomste omgang 2:29
43,30 km/t
Deltager (#21)
Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 21 år (24 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:29 43,30 km/t 2:29 36 18:33:29
Omgang 2 2:20 46,29 km/t 4:49 36 18:35:49
Omgang 3 2:20 46,08 km/t 7:10 36 18:38:10
Omgang 4 2:20 46,24 km/t 9:30 27 18:40:30
Omgang 5 2:23 45,24 km/t 11:53 28 18:42:53
Omgang 6 2:16 47,44 km/t 14:10 28 18:45:10
Omgang 7 2:17 47,14 km/t 16:27 29 18:47:27
Omgang 8 2:19 46,36 km/t 18:47 25 18:49:47
Omgang 9 2:18 46,65 km/t 21:06 24 18:52:06
Omgang 10 2:17 47,19 km/t 23:23 20 18:54:23
Omgang 11 2:19 46,57 km/t 25:42 21 18:56:43
Omgang 12 2:20 46,24 km/t 28:03 24 18:59:03
Omgang 13 2:24 44,80 km/t 30:27 25 19:01:27
Omgang 14 2:22 45,44 km/t 32:50 25 19:03:50
Omgang 15 2:24 44,81 km/t 35:14 22 19:06:15
Omgang 16 2:16 47,34 km/t 37:31 22 19:08:31
Omgang 17 2:16 47,58 km/t 39:47 23 19:10:48
Omgang 18 2:24 44,84 km/t 42:12 20 19:13:12
Omgang 19 2:20 46,00 km/t 44:33 21 19:15:33
Omgang 20 2:20 46,24 km/t 46:53 22 19:17:53
Omgang 21 2:20 46,02 km/t 49:14 19 19:20:14
Omgang 22 2:21 45,69 km/t 51:36 21 19:22:36
Omgang 23 2:23 45,20 km/t 53:59 21 19:24:59
Omgang 24 2:20 45,96 km/t 56:20 22 19:27:20
Omgang 25 2:19 46,39 km/t 58:40 23 19:29:40
Omgang 26 2:17 47,29 km/t 1:00:57 23 19:31:57
Omgang 27 2:22 45,41 km/t 1:03:19 24 19:34:19
Omgang 28 2:19 46,33 km/t 1:05:39 24 19:36:39
Omgang 29 2:16 47,32 km/t 1:07:56 23 19:38:56
Omgang 30 2:20 46,15 km/t 1:10:17 23 19:41:17
Omgang 31 2:19 46,42 km/t 1:12:36 22 19:43:36
Omgang 32 2:20 46,05 km/t 1:14:57 23 19:45:57
Omgang 33 2:13 48,62 km/t 1:17:10 16 19:48:10
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Østergaard
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 560 KM11:19:19
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM31:16:03
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 465,5 KM11:24:15
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 358 KM11:13:29
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM217:04,97
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM31:08:23
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM44:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM61:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM64:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM24:18,83
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 211,6 KM21:19:05
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM54:08:49
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM253:34:34
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM12:33:41
Randers Bike Week #415,5 KM43:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM43:32:33
Randers Bike Week #312,4 KM73:00:28
Randers Bike Week #312,4 KM73:00:28
Randers Bike Week #215,4 KM53:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM53:20:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM113:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM113:13
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM415:03:20
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM1148:07
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-94:10:25
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM133:08:40
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM113:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM23:29:54
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM12:37:56
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM43:46:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM83:10:35
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM83:04:00
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM354:29:54
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM252:48:37
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM273:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM183:35:27
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM103:08:04
Integoløbet Hedensted 11,23 KM33:13:47
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM163:14:13
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM343:07:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM33:31:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM163:39:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM43:58:59
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM531:56
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM73:33:32
Randers Bike Week #44,2 KM81:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM171:13:43
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM119:02:54
Randers Bike Week #312,4 KM42:28:19
Randers Bike Week #312,4 KM42:28:19
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM121:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM121:11:56
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM284:12:39
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM413:44:35
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1130:32
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM183:44:02
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM103:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1538:59
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM583:22:20
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM73:30:47
CK Djurs 201819,7 KM143:48:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM53:16:49
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM424:59:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM73:27:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM163:25:11
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM134:01:58
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM173:51:39
TV2 på Tour Varde 201578 KM61:55:29
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ulrichgorm@gmail.com