Herning City Gadeløbet 2019

Herning City Gadeløbet 2019

Results

Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Resultat

33 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 33
Samlet tid 1:17:16
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 19 af 35
Mænd 19 af 35
Detaljer
Distance i alt 59,4 km
Distance (omgang) 1,8 km
Gennemsnit omgang 2:20
46,12 km/t
Hurtigste omgang 2:16
47,55 km/t
Langsomste omgang 2:28
43,57 km/t
Deltager (#35)
Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 19 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:28 43,57 km/t 2:28 35 18:33:28
Omgang 2 2:20 46,27 km/t 4:48 35 18:35:48
Omgang 3 2:21 45,86 km/t 7:10 35 18:38:10
Omgang 4 2:21 45,82 km/t 9:31 34 18:40:31
Omgang 5 2:22 45,34 km/t 11:54 33 18:42:54
Omgang 6 2:17 47,29 km/t 14:11 34 18:45:11
Omgang 7 2:17 47,10 km/t 16:29 33 18:47:29
Omgang 8 2:18 46,72 km/t 18:47 26 18:49:47
Omgang 9 2:18 46,63 km/t 21:06 25 18:52:06
Omgang 10 2:18 46,93 km/t 23:24 25 18:54:24
Omgang 11 2:18 46,66 km/t 25:43 25 18:56:43
Omgang 12 2:19 46,41 km/t 28:03 25 18:59:03
Omgang 13 2:24 44,93 km/t 30:27 24 19:01:27
Omgang 14 2:22 45,54 km/t 32:49 23 19:03:49
Omgang 15 2:25 44,55 km/t 35:15 23 19:06:15
Omgang 16 2:16 47,34 km/t 37:32 23 19:08:32
Omgang 17 2:16 47,55 km/t 39:48 24 19:10:48
Omgang 18 2:25 44,62 km/t 42:13 24 19:13:13
Omgang 19 2:20 46,09 km/t 44:34 24 19:15:34
Omgang 20 2:19 46,45 km/t 46:53 23 19:17:53
Omgang 21 2:21 45,89 km/t 49:14 23 19:20:15
Omgang 22 2:21 45,81 km/t 51:36 23 19:22:36
Omgang 23 2:23 45,21 km/t 53:59 23 19:24:59
Omgang 24 2:20 46,14 km/t 56:20 21 19:27:20
Omgang 25 2:19 46,58 km/t 58:39 21 19:29:39
Omgang 26 2:17 47,24 km/t 1:00:56 22 19:31:56
Omgang 27 2:23 45,24 km/t 1:03:19 23 19:34:19
Omgang 28 2:19 46,44 km/t 1:05:39 22 19:36:39
Omgang 29 2:17 47,27 km/t 1:07:56 21 19:38:56
Omgang 30 2:20 46,19 km/t 1:10:16 21 19:41:16
Omgang 31 2:19 46,42 km/t 1:12:36 20 19:43:36
Omgang 32 2:20 46,09 km/t 1:14:56 21 19:45:57
Omgang 33 2:19 46,53 km/t 1:17:16 18 19:48:16
 
Omgangstider
Andre resultater for Søren
ArrangementDistancePlaceringNettotid
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM791:58:50
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM122:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM371:05:03
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM381:05:03
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM4114:40
Hobro løbet 201925,3 KM273:35:54
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM273:47:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM203:43:57
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM63:10:54
CK Aarhus18,2 KM23:14:50
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter2130:38
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM261:14:35
Randers Bike Week #415,5 KM113:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM143:36:42
Randers Bike Week #312,4 KM143:07:04
Randers Bike Week #312,4 KM273:07:02
Randers Bike Week #215,4 KM233:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM143:30:04
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1413:58
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1413:58
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM4953:15
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM433:11:04
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM193:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM283:46:01
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM214:00:30
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM82:56:55
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM72:50:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM122:32:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM372:52:40
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM13:05:51
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM12:50:23
Integoløbet Hedensted 11,23 KM142:20:05
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM32:50:12
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM72:28:39
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM92:22:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM62:13:54
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1535:29
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM112:55:20
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM82:47:51
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM2938:52
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1033:18
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM343:18:20
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM252:48:46
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM382:46:22
CK Djurs 201819,7 KM173:04:05
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM242:54:06
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM162:39:48
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ulrichgorm@gmail.com