CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #3 Arnbjerg, Varde

CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #3 Arnbjerg, Varde

Results

Bertil Laumand Døssing
Varde Cykelklub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U12 Drenge
Omgange 6
Samlet tid 33:35
Placering
Samlet 1 af 12
Mænd 1 af 12
U12 Drenge mænd 1 af 12
Detaljer
Distance i alt 18 km
Distance (omgang) 3 km
Gennemsnit omgang 5:33
32,38 km/t
Hurtigste omgang 5:20
33,70 km/t
Langsomste omgang 5:46
31,19 km/t
Deltager (#812)
Bertil Laumand Døssing
Varde Cykelklub
Mand, 10 år (13 i dag)
U12 Drenge mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:14 0:14 1 14:51:14
Omgang 1 5:20 33,70 km/t 5:35 1 14:56:35
Omgang 2 5:27 32,94 km/t 11:03 1 15:02:03
Omgang 3 5:31 32,58 km/t 16:34 1 15:07:34
Omgang 4 5:38 31,92 km/t 22:12 1 15:13:12
Omgang 5 5:36 32,10 km/t 27:49 1 15:18:49
Omgang 6 5:46 31,19 km/t 33:35 1 15:24:35
 
Omgangstider
Andre resultater for Bertil Laumand
ArrangementDistanceNettotid
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C25 KM50:03
Shimano MTB Liga #1 - Odense C25,8 KM49:13
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20224 KM53:17
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2022 - #3 Blåbjerg Plantage6 KM32:25
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2022 - #2 Grusgraven6 KM47:56
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2022 - #1 Bordrup6,5 KM47:21
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20215 KM57:12
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C24,19 KM1:07:58
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C26 KM1:05:44
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24,8 KM21:42
Holte MTB DM 2021-1:03:08
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C25,8 KM1:00:12
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb5,5 KM1:03:43
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM58:48
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20202,5 KM52:18
DM XCO - Vejle 20202000 Meter35:09
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20194,5 KM27:52
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #8 Blåbjerg6 KM1:02:13
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #7 Esbjerg (Mentor It MTB Park6 KM47:03
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #6 Nymindegab6 KM50:07
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM46:21
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #2 Militærskoven, Varde3 KM32:34
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #5 Bramming MTB Track6 KM47:37
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #3 Militærskoven, Varde6 KM49:02
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte3 KM47:47
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM49:47
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #1 Blåbjerg Plantage6,8 KM51:51
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #39,5 KM35:55
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #26,3 KM53:37
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #16,5 KM1:02:06
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20184,5 KM29:29
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup2,6 KM43:58
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM41:44
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #3 Arnbjerg, Varde3 KM25:05
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-39:01
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #2 Militærskoven, Varde3 KM38:33
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde4,17 KM34:42
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg3,5 KM39:16
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #1 Grusgraven, Varde3 KM33:25
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors3 KM30:36
DCU MTB XCO Racing Kolding1,4 KM23:57
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #37,3 KM30:49
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #25,45 KM26:42
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #16,15 KM32:03
DCU MTB XCO 7130+-26:16
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C13 KM38:48
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C11 KM20:23
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde3 KM33:17
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #2 Holte3 KM43:12
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #1 DMK3 KM24:00
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-32:16
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-32:36
DCU DM XCO, Silkeborg 2016-20:23
Tidtagning ved Varde Cykelklub. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: mtb@vardecykelklub.dk