Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub

Resultater

Asbjørn Hellemose
Team OK Kvickly Odder
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 7
Samlet tid 3:08:07
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 19 af 52
Mænd 19 af 52
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 128,1 km
Distance (omgang) 18,3 km
Gennemsnit omgang 26:52
40,86 km/t
Hurtigste omgang 25:53
42,40 km/t
Langsomste omgang 27:47
39,50 km/t
Deltager (#86)
Asbjørn Hellemose
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 20 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:47 39,52 km/t 27:47 40 12:27:47
Omgang 2 27:43 39,62 km/t 55:30 39 12:55:30
Omgang 3 27:29 39,95 km/t 1:22:59 39 13:22:59
Omgang 4 25:54 42,39 km/t 1:48:53 35 13:48:53
Omgang 5 26:57 40,74 km/t 2:15:50 13 14:15:50
Omgang 6 26:19 41,72 km/t 2:42:09 18 14:42:09
Omgang 7 25:58 42,28 km/t 3:08:07 20 15:08:07
 
Omgangstider
Andre resultater for Asbjørn
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:00:51
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:54
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:02
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:35:59
CK Djurs 201819,7 KM2:47:01
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:28
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:50:45
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:37
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:03
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:58
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Det Østjyske Bakkeløb 201860 KM1:27:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:39:58
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:18
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:15:15
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:15
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:37
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:33:56
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:28
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:55
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:41:41
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:27
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:35
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:06
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:44
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk