Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5

Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5

Results

Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:48:15
Nettotid 2:48:15
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 15 af 25
Mænd 15 af 25
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 113,4 km
Distance (omgang) 18,9 km
Gennemsnit omgang 28:02
40,44 km/t
Hurtigste omgang 26:52
42,19 km/t
Langsomste omgang 29:24
38,57 km/t
Deltager (#9)
Poul Bentsen
Poul Bentsen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 31 år (33 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:40 40,97 km/t 27:40 22 12:25:40
Omgang 2 26:52 42,19 km/t 54:33 23 12:52:33
Omgang 3 27:23 41,39 km/t 1:21:57 21 13:19:57
Omgang 4 27:43 40,91 km/t 1:49:40 17 13:47:40
Omgang 5 29:11 38,85 km/t 2:18:52 16 14:16:52
Omgang 6 29:24 38,57 km/t 2:48:16 15 14:46:16
 
Omgangstider
Andre resultater for Poul
ArrangementDistanceNettotid
Lillebælt Halvmarathon 201621,1 KM1:33:11
Det Østjyske Bakkeløb 201761,5 KM1:44:45
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:02
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:20
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:25:53
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:10
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:28:48
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:44:36
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:07
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:25
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:42
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:29:54
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:57:06
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:50
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:28:53
Ærø Rundt 2019100 KM2:44:06
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:54
CK Aarhus18,2 KM3:38:03
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM1:59:00
Marselis Cykelløbet 201980 KM2:45:30
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:41:50
Hobro løbet 201925,3 KM2:26:06
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:45:41
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:31:41
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM2:18:25
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM2:45:10
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM2:20:18
Ærø Rundt 2021 (M)100 KM3:12:07
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM2:31:58
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM2:42:13
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk