DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919

DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919

Results

Matias Gunnar Malmberg
Team IBT-Ridley Carl Ras-Sydkysten Pro Cycling
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance Herre Elite (A)
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 36 af 67
Mænd 36 af 67
A mænd 31 af 61
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 44,51 km/t
Tempo 1:20 min/km
Deltager (#92)
Matias Gunnar Malmberg
Team IBT-Ridley Carl Ras-Sydkysten Pro Cycling
Danmark
Mand, 18 år (21 i dag)
A mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 30. juni 2019.

Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
112,6 Km 112,6 km 2:47:08 83 40,42 km/t 2:47:08 83 15:30:04
117,7 Km 5,1 km 7:20 15 41,73 km/t 2:54:28 63 15:37:24
122,9 Km 5,2 km 6:12 33 50,32 km/t 3:00:40 43 15:43:36
128,0 Km 5,1 km 7:17 48 42,01 km/t 3:07:57 23 15:50:53
133,2 Km 5,2 km 6:19 47 49,39 km/t 3:14:16 40 15:57:12
138,3 Km 5,1 km 8:00 101 38,25 km/t 3:22:16 105 16:05:12
143,5 Km 5,2 km 6:35 70 47,39 km/t 3:28:51 81 16:11:47
148,6 Km 5,1 km 7:17 30 42,01 km/t 3:36:08 86 16:19:04
153,8 Km 5,2 km 5:47 49 53,95 km/t 3:41:55 67 16:24:51
158,9 Km 5,1 km 6:33 18 46,72 km/t 3:48:28 51 16:31:24
164,1 Km 5,2 km 6:11 7 50,46 km/t 3:54:39 19 16:37:35
169,2 Km 5,1 km 7:01 49 43,61 km/t 4:01:40 54 16:44:36
174,4 Km 5,2 km 6:14 33 50,05 km/t 4:07:54 42 16:50:50
179,5 Km 5,1 km 6:54 24 44,35 km/t 4:14:48 47 16:57:44
184,7 Km 5,2 km 6:06 33 51,15 km/t 4:20:54 43 17:03:50
189,8 Km 5,1 km 6:57 21 44,03 km/t 4:27:51 45 17:10:47
195,0 Km 5,2 km 6:19 36 49,39 km/t 4:34:10 43 17:17:06
200,1 Km 5,1 km 7:23 43 41,44 km/t 4:41:33 47 17:24:29
205,3 Km 5,2 km 6:52 38 45,44 km/t 4:48:25 42 17:31:21
210,4 Km 5,1 km 7:56 39 38,57 km/t 4:56:21 46 17:39:17
215,6 Km 5,2 km 6:57 45 44,89 km/t 5:03:18 35 17:46:14
Total 215,6 km 5:03:18 35 42,65 km/t 5:03:18 35 17:46:14
 
Andre resultater for Matias Gunnar
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM713:11:55
SWE CUP - Västboloppet162 KM344:15:22
Tour De Charlottenlund 2021 OCC2 KM71:15:46,45
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM414:22:01
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM116:56,52
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM11:08:23
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM274:20:15
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM11:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM14:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM64:31,95
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM472:53:58
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM333:14:17
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM792:32:04
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM23:02:58
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM397:08:23
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM32:40:34
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM431:11:34
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM431:11:34
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM713:27
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM464:33:54
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM742:51:29
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM293:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM233:35:27
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk