DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919

DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919

Results

Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance Herre Elite (A)
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 41 af 67
Mænd 41 af 67
A mænd 36 af 61
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 44,51 km/t
Tempo 1:20 min/km
Deltager (#63)
Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 21 år (24 i dag)
A mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 30. juni 2019.

Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
112,6 Km 112,6 km 2:47:05 66 40,43 km/t 2:47:05 66 15:30:01
117,7 Km 5,1 km 7:23 54 41,44 km/t 2:54:28 69 15:37:24
122,9 Km 5,2 km 6:12 29 50,32 km/t 3:00:40 42 15:43:36
128,0 Km 5,1 km 7:18 57 41,92 km/t 3:07:58 40 15:50:54
133,2 Km 5,2 km 6:19 45 49,39 km/t 3:14:17 46 15:57:13
138,3 Km 5,1 km 7:57 69 38,49 km/t 3:22:14 59 16:05:10
143,5 Km 5,2 km 6:29 10 48,12 km/t 3:28:43 26 16:11:39
148,6 Km 5,1 km 7:22 92 41,54 km/t 3:36:05 43 16:19:01
153,8 Km 5,2 km 5:41 23 54,90 km/t 3:41:46 28 16:24:42
158,9 Km 5,1 km 6:42 53 45,67 km/t 3:48:28 56 16:31:24
164,1 Km 5,2 km 6:07 3 51,01 km/t 3:54:35 8 16:37:31
169,2 Km 5,1 km 7:02 53 43,51 km/t 4:01:37 13 16:44:33
174,4 Km 5,2 km 6:17 57 49,66 km/t 4:07:54 43 16:50:50
179,5 Km 5,1 km 6:53 18 44,46 km/t 4:14:47 38 16:57:43
184,7 Km 5,2 km 6:04 18 51,43 km/t 4:20:51 28 17:03:47
189,8 Km 5,1 km 6:57 22 44,03 km/t 4:27:48 22 17:10:44
195,0 Km 5,2 km 6:20 42 49,26 km/t 4:34:08 33 17:17:04
200,1 Km 5,1 km 7:23 42 41,44 km/t 4:41:31 40 17:24:27
205,3 Km 5,2 km 6:54 44 45,22 km/t 4:48:25 44 17:31:21
210,4 Km 5,1 km 7:53 32 38,82 km/t 4:56:18 36 17:39:14
215,6 Km 5,2 km 7:02 55 44,36 km/t 5:03:20 39 17:46:16
Total 215,6 km 5:03:20 39 42,65 km/t 5:03:20 39 17:46:16
 
Andre resultater for Mads Østergaard
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 560 KM11:19:19
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM31:16:03
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 465,5 KM11:24:15
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 358 KM11:13:29
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM217:04,97
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM31:08:23
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM44:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM61:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM64:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM24:18,83
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 211,6 KM21:19:05
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM54:08:49
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM253:34:34
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM171:17:10
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM12:33:41
Randers Bike Week #415,5 KM43:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM43:32:33
Randers Bike Week #312,4 KM73:00:28
Randers Bike Week #312,4 KM73:00:28
Randers Bike Week #215,4 KM53:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM53:20:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM113:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM113:13
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM1148:07
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-94:10:25
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM133:08:40
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM113:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM23:29:54
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM12:37:56
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM43:46:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM83:10:35
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM83:04:00
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM354:29:54
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM252:48:37
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM273:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM183:35:27
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM103:08:04
Integoløbet Hedensted 11,23 KM33:13:47
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM163:14:13
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM343:07:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM33:31:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM163:39:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM43:58:59
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM531:56
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM73:33:32
Randers Bike Week #44,2 KM81:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM171:13:43
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM119:02:54
Randers Bike Week #312,4 KM42:28:19
Randers Bike Week #312,4 KM42:28:19
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM121:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM121:11:56
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM284:12:39
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM413:44:35
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1130:32
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM183:44:02
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM103:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1538:59
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM583:22:20
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM73:30:47
CK Djurs 201819,7 KM143:48:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM53:16:49
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM424:59:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM73:27:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM163:25:11
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM134:01:58
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM173:51:39
TV2 på Tour Varde 201578 KM61:55:29
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk