Tour de Himmelfart - Etape 2 Kriterium

Tour de Himmelfart - Etape 2 Kriterium

Resultater

Ringerike SK Junior (Norge)
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Samlet tid 3:25:25
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 19
Hold
Ringerike SK Junior (Norge)
7 deltagere, 7 mænd
Ringerike SK Junior (Norge)
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
601 Felix Hegreberg 8 omgange 9:31 /39,04 km/t
602 Daniel Gårdhammer 8 omgange 9:11 /40,47 km/t
603 Magnus Sørbø 8 omgange 8:29 /43,82 km/t
604 Magnus Wæhre 8 omgange 9:32 /38,97 km/t
605 Sakarias Koller Løland 0 omgange
606 Ivar Dyngeland Vik 8 omgange 8:42 /42,75 km/t
607 Andreas Hjørnevik 8 omgange 8:29 /43,78 km/t
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 Felix Hegreberg 8:12 45,37 km/t 8:12 18 16:08:12
Omgang 2 Magnus Wæhre 8:13 45,27 km/t 16:25 4 16:08:13
Omgang 3 Andreas Hjørnevik 8:13 45,27 km/t 24:38 10 16:08:13
Omgang 4 Ivar Dyngeland Vik 8:15 45,09 km/t 32:53 4 16:08:15
Omgang 5 Daniel Gårdhammer 8:13 45,27 km/t 41:06 9 16:08:13
Omgang 6 Magnus Sørbø 8:13 45,27 km/t 49:19 6 16:08:13
Omgang 7 Felix Hegreberg 8:33 43,51 km/t 57:52 13 16:16:45
Omgang 8 Andreas Hjørnevik 8:34 43,42 km/t 1:06:26 7 16:16:47
Omgang 9 Daniel Gårdhammer 8:33 43,51 km/t 1:14:59 8 16:16:46
Omgang 10 Magnus Sørbø 8:35 43,34 km/t 1:23:34 7 16:16:48
Omgang 11 Magnus Wæhre 8:33 43,51 km/t 1:32:07 9 16:16:46
Omgang 12 Ivar Dyngeland Vik 8:34 43,42 km/t 1:40:41 7 16:16:49
Omgang 13 Felix Hegreberg 8:32 43,59 km/t 1:49:13 8 16:25:17
Omgang 14 Magnus Wæhre 8:28 43,94 km/t 1:57:41 8 16:25:14
Omgang 15 Daniel Gårdhammer 8:27 44,02 km/t 2:06:08 10 16:25:13
Omgang 16 Andreas Hjørnevik 8:27 44,02 km/t 2:14:35 10 16:25:14
Omgang 17 Magnus Sørbø 8:27 44,02 km/t 2:23:02 8 16:25:15
Omgang 18 Ivar Dyngeland Vik 8:26 44,11 km/t 2:31:28 7 16:25:15
Omgang 19 Daniel Gårdhammer 8:36 43,26 km/t 2:40:04 9 16:33:49
Omgang 20 Andreas Hjørnevik 8:30 43,76 km/t 2:48:34 10 16:33:44
Omgang 21 Magnus Wæhre 8:31 43,68 km/t 2:57:05 10 16:33:45
Omgang 22 Magnus Sørbø 8:30 43,76 km/t 3:05:35 10 16:33:45
Omgang 23 Ivar Dyngeland Vik 8:32 43,59 km/t 3:14:07 8 16:33:47
Omgang 24 Felix Hegreberg 8:29 43,85 km/t 3:22:36 9 16:33:46
Omgang 25 Andreas Hjørnevik 8:21 44,55 km/t 3:30:57 10 16:42:05
Omgang 26 Magnus Sørbø 8:15 45,09 km/t 3:39:12 10 16:42:00
Omgang 27 Magnus Wæhre 8:38 43,09 km/t 3:47:50 10 16:42:23
Omgang 28 Felix Hegreberg 9:28 39,30 km/t 3:57:18 9 16:43:14
Omgang 29 Ivar Dyngeland Vik 8:19 44,73 km/t 4:05:37 10 16:42:06
Omgang 30 Daniel Gårdhammer 8:55 41,72 km/t 4:14:32 9 16:42:44
Omgang 31 Magnus Sørbø 8:39 43,01 km/t 4:23:11 10 16:50:39
Omgang 32 Andreas Hjørnevik 8:39 43,01 km/t 4:31:50 10 16:50:44
Omgang 33 Ivar Dyngeland Vik 8:38 43,09 km/t 4:40:28 10 16:50:44
Omgang 34 Magnus Wæhre 10:04 36,95 km/t 4:50:32 10 16:52:27
Omgang 35 Daniel Gårdhammer 9:31 39,09 km/t 5:00:03 10 16:52:15
Omgang 36 Felix Hegreberg 9:27 39,37 km/t 5:09:30 9 16:52:41
Omgang 37 Magnus Sørbø 8:57 41,56 km/t 5:18:27 9 16:59:36
Omgang 38 Andreas Hjørnevik 8:59 41,41 km/t 5:27:26 10 16:59:43
Omgang 39 Ivar Dyngeland Vik 8:59 41,41 km/t 5:36:25 10 16:59:43
Omgang 40 Daniel Gårdhammer 10:24 35,77 km/t 5:46:49 10 17:02:39
Omgang 41 Magnus Wæhre 11:35 32,12 km/t 5:58:24 10 17:04:02
Omgang 42 Felix Hegreberg 10:47 34,50 km/t 6:09:11 10 17:03:28
Omgang 43 Magnus Sørbø 8:19 44,73 km/t 6:17:30 10 17:07:55
Omgang 44 Andreas Hjørnevik 8:15 45,09 km/t 6:25:45 9 17:07:58
Omgang 45 Ivar Dyngeland Vik 9:54 37,58 km/t 6:35:39 10 17:09:37
Omgang 46 Daniel Gårdhammer 10:52 34,23 km/t 6:46:31 10 17:13:31
Omgang 47 Felix Hegreberg 12:46 29,14 km/t 6:59:17 10 17:16:14
Omgang 48 Magnus Wæhre 12:19 30,20 km/t 7:11:36 10 17:16:21
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk