Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)

Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)

Results

Tristan Gilbert Jørgensen
Holstebro Cykle Club
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Børn
Omgange 3
Samlet tid 22:20
Placering
Samlet 8 af 9
Mænd 7 af 7
0-14 år mænd 7 af 7
Detaljer
Gennemsnit omgang 7:13
Hurtigste omgang 7:03
Langsomste omgang 7:31
Deltager (#1260)
Tristan Gilbert Jørgensen
Holstebro Cykle Club
Danmark
Mand, 10 år (13 i dag)
0-14 år mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:39 0:39 2 13:00:39
Omgang 1 7:05 7:45 2 13:07:45
Omgang 2 7:03 14:49 2 13:14:49
Omgang 3 7:31 22:20 2 13:22:20
 
Omgangstider
Andre resultater for Tristan Gilbert
ArrangementDistanceNettotid
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC10 KM55:14
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg5,5 KM1:09:17
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy5 KM55:23
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring13,1 KM1:14:09
Agro Top løb 2022 - Skive3,8 KM1:12:46
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM1:24:13
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter49:00
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-51:43
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-39:51
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub-33:46
Cross JFM - Vejen BC1,2 KM41:26
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2,5 KM41:21
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM41:33
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM57:15
3 Dage i Nord - #2 Thy5 KM38:47
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet13 KM25:45
Hobro løbet 202114,4 KM54:51
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113,56 KM51:06
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7,25 KM57:34
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM21:11
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM2:51:23
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM46:01
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM51:50
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM9:09
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM51:21,22
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5,2 KM40:29,92
Flyver Cup 2021 afd #15,2 KM6:17,90
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM44:33
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM44:40
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM47:36
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM26:39
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag2,3 KM34:40
Korona Prijs CK Aarhus XVI2,3 KM29:52
Middelfart 20207,6 KM47:33
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM47:48
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10,5 KM38:51
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb13,56 KM51:04
Herning JFM TT 20209,8 KM17:20
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1,2 KM12:56
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1,2 KM1:57
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM1:04:46
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM2:54:27
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM47:49
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM52:00
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM9:52
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-22:50
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,65 KM32:52
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM43:23
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT10 KM20:14,38
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb4,1 KM30:35
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM22:37,52
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM28:26
CK Aarhus7,7 KM34:43
Randers Bike Week #415,5 KM33:57
Randers Bike Week #415,5 KM33:57
Randers Bike Week #312,4 KM25:36
Randers Bike Week #312,4 KM25:36
Randers Bike Week #25,7 KM25:56
Randers Bike Week #25,7 KM25:56
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM10:17
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM10:17
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5,7 KM33:28
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM35:21
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM24:28
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM30:14
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM27:27
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM42:13
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM23:32
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A15,6 KM54:41
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM28:48
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM36:22
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM30:20
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM29:01
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM26:49
Integoløbet Hedensted 7,21 KM30:40
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter16:56
Tidtagning ved AllBike Cup. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.