Cross - Marselisborg CC

Results

Marius Engelbrecht Linde
Cykle Klubben Aarhus
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Omgange 3
Samlet tid 30:18
Point
Point 1
Detaljer
Distance i alt 6,9 km
Distance (omgang) 2,3 km
Gennemsnit omgang 10:06
13,66 km/t
Hurtigste omgang 9:22
14,71 km/t
Langsomste omgang 11:30
11,99 km/t
Deltager (#81)
Marius Engelbrecht Linde
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 11 år (13 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 9:24 14,66 km/t 9:24 1 11:21:24
Omgang 2 9:22 14,71 km/t 18:47 1 11:30:47
Omgang 3 11:30 11,99 km/t 30:18 2 11:42:18
 
Omgangstider
Andre resultater for Marius Engelbrecht
ArrangementDistancePlaceringNettotid
KidsLiga 20222,5 KM949:47
KidsLiga 2022-646:33
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 10,5 KM91:12:49,85
Allbike Cuppen 2022 - #6 Gjern-651:35
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM171:27:58
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point15,6 KM213:31:59
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM121:06:16
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM2249:26
Randers Bike Week 2022 #1 TT5,3 KM248:19
XCO MTB DM 2022 - Rold5,8 KM1649:14
Shimano MTB Liga #4 - Varde C25,8 KM2158:09
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM131:24:07
Shimano MTB Liga #3 - Randers C14,7 KM1858:15
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM201:32:34
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM201:22:54
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM2921:34,80
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM3322:14
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM221:47:12
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup7,6 KM756:54
Allbike Cuppen 2022 - #3 Randers-545:56
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C25 KM1748:24
Allbike Cuppen 2022 - #2 Hammel-836:13
Kolding BC Løbet 202211 KM71:01:08
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC10 KM655:09
Shimano MTB Liga #1 - Odense C25,8 KM1948:20
Allbike Cuppen 2022 - #1 Aarhus MTB-234:43
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg5,5 KM231:09:32
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy5 KM952:51
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring13,1 KM191:14:13
Agro Top løb 2022 - Skive3,8 KM71:13:05
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20224 KM1350:40
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM121:21:26
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross-143:57
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter146:18
Allbike - KidsLiga 20212 KM446:57
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-150:50
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen-142:56
Allbike - KidsLiga 20212 KM649:39
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub-430:48
Cross JFM - Vejen BC1,2 KM136:02
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC-145:40
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2,5 KM238:31
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM337:20
Sparekassen Vendsyssel - MTB Plantageløbet3 KM248:30
Allbike - KidsLiga 20212 KM753:50
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20215 KM2556:25
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM1757:26
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C24,19 KM251:09:34
Hobro løbet 202114,4 KM121:17:16
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113,56 KM161:12:19
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM1223:17,78
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C26 KM241:10:18
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202111 KM1459:39
Vejle CK 20217,5 KM91:04:34
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7,25 KM101:22:31
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24,8 KM281:02:49
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM373:55:29
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM461:07:44
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM381:10:37
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM519:08
Holte MTB DM 2021-251:01:23
En Forårsdag (Sommerdag) i Gudenådalen 2021 (M)90 KM353:02:58
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C25,8 KM261:02:13
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM291:05:53
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM251:06:33
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM301:23:33
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.7,3 KM231:06:30,62
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM1748:58
Cross Odense 6. dec. 2020.2,65 KM138:41
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag2,3 KM231:56
Party Prijs – AftenCross – lørdag2,3 KM1140:36
Korona Prijs CK Aarhus XVI2,3 KM327:52
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag2,3 KM328:10
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM642:42
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers-225:47
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb13,56 KM121:02:53
Herning JFM TT 20209,8 KM616:46
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM111:03:30
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM122:53:09
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1047:49
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1652:05
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM149:45
Tour de Tønder 202010 KM629:33
Tour de Tønder 202010 KM414:47
Tour de Tønder 20201 KM31:21
Tour de Tønder 20201 KM55:00
Cross - Odense - Cross Cup-122:02
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM126:34
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,65 KM130:00
Cross - Vejen BC0,9 KM224:08
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM132:53
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM135:45
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM126:20
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1749:02
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM2241:16
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2019 - Bike Challenge50 KM691:39:43
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb5,3 KM1156:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT10 KM1019:41,43
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb4,3 KM2644:12
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM2722:07,92
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM741:05
CK Aarhus7,7 KM949:29
MTB Randers Street Challenge 4.0 - 20195 KM51:06:29
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM844:46
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1754:04
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM181:02:09
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM1243:18
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM71:14:29
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1047:06
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM848:19
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM654:01
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1354:52
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1539:29
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1853:00
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM950:41
Integoløbet Hedensted 7,21 KM111:05:31
Allbike CX cup #4 Aalborg-531:00
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter434:39
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup1,5 KM128:13
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2018/19)6 KM955:04
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM548:01
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM126:42
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM223:47
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1649:20
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM3043:19
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM2555:27
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1747:39
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1747:31
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM2147:09
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1344:30
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1155:16
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM431:39
Randers Bike Week #44,2 KM425:00
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM41:44:13
Randers Bike Week #312,4 KM725:58
Randers Bike Week #215,5 KM532:54
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM820:26
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM334:42
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9,7 KM319:21
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM432:32
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM237:44
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM324:39
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM720:58
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM533:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM622:10
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg7 KM829:52
CK Djurs 201814,1 KM625:57
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM323:56
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM438:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM535:15
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM531:21
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM328:55
Rødekro Cykle Club RKCC11 KM232:42
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: henrikkirk@gmail.com