Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U

Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U

Results

Anders Foldager
Team Herning CK Elite
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 2
Samlet tid 34:59
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 35 af 66
Mænd 35 af 66
Point
Point 0
Detaljer
Gennemsnit omgang 17:29
Hurtigste omgang 12:20
Langsomste omgang 22:39
Deltager (#38)
Anders Foldager
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 12:20 12:20 60 15:24:58
Omgang 2 22:39 34:59 32 15:47:38
 
Omgangstider
Andre resultater for Anders
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:50:31
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:37:21
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:49
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:06
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:30:06
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM45:18
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:30:09
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB-1:19:09
Hadsten Gade grandprix motion-20:26
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:52:30
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:14:01
Albike Cuppen 2018 - #9 Vejle3 KM1:14:27
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:28:39
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:49:27
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:21:38
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM57:10
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM35:37
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM0:56
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:58:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:16:42
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:52:50
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:54:23
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM3:05:26
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:34:57
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:48:24
Alssundløbet 2019125 KM3:11:58
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:39:33
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:35:27
Hobro løbet 201925,3 KM2:23:23
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:54:40
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM1:00:21
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM1:13:10
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM56:38
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-55:58
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20)4,5 KM1:20:30
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020- #39,5 KM1:47:45
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:19
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM4:48:07
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:04:57
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:04:57
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:39
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM3:12:54
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM7:12:49
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM2:48:38
Herning City Gadeløbet 20201,8 KM1:20:43
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM3:16:25
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:41:44
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM3:34:22
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus3 KM55:27
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling5,2 KM2:36:08,70
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM3:19:05
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM3:02:14
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM3:41:05,04
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM2:27:35,12
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM3:01:35,35
ABC Linjeløb 202117,6 KM3:11:40,18
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM3:27:53
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM3:14:10
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM4:12:14
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM4:19:16
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM4:47,26
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM4:40:37
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM1:47:50
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM4:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM1:08:25
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM20:29,67
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:25:40
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM1:16:07
Vejle CK 202113 KM3:03:53
Fredericia CC 20219 KM2:57:16
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM2:47:34
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM3:10:30
Hobro løbet 202114,4 KM2:46:03
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM4:12:31,19
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM3:07:10
CK FIX Linjeløb 202114,6 KM3:01:31,51
U23DM RR // Sydkysten Cycling 202113,8 KM3:57:04,01
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk