Tour de Tønder 2 - 2020

Tour de Tønder 2 - 2020

Results

Lucca Bennetzen
Racing89ers
Resultat

30 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Linjeløb U15 - Linieløb
Omgange 30
Samlet tid 36:20
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 16
Mænd 10 af 16
Detaljer
Distance i alt 22500 meter
Distance (omgang) 750 meter
Gennemsnit omgang 1:12
37,14 km/t
Hurtigste omgang 1:01
43,80 km/t
Langsomste omgang 1:22
32,73 km/t
Deltager (#53)
Lucca Bennetzen
Racing89ers
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 1:21 33,33 km/t 1:21 7 15:15:20
Omgang 2 1:22 32,93 km/t 2:43 8 15:16:42
Omgang 3 1:22 32,93 km/t 4:05 9 15:18:04
Omgang 4 1:22 32,93 km/t 5:27 10 15:19:26
Omgang 5 1:20 33,75 km/t 6:47 10 15:20:46
Omgang 6 1:18 34,62 km/t 8:05 10 15:22:04
Omgang 7 1:17 35,06 km/t 9:22 10 15:23:21
Omgang 8 1:20 33,75 km/t 10:42 13 15:24:41
Omgang 9 1:15 36,00 km/t 11:57 5 15:25:56
Omgang 10 1:16 35,53 km/t 13:13 5 15:27:12
Omgang 11 1:12 37,50 km/t 14:25 5 15:28:24
Omgang 12 1:11 38,03 km/t 15:36 11 15:29:35
Omgang 13 1:06 40,91 km/t 16:42 7 15:30:41
Omgang 14 1:05 41,54 km/t 17:47 6 15:31:46
Omgang 15 1:12 37,50 km/t 18:59 5 15:32:58
Omgang 16 1:03 42,86 km/t 20:02 6 15:34:01
Omgang 17 1:10 38,57 km/t 21:12 6 15:35:11
Omgang 18 1:12 37,50 km/t 22:24 6 15:36:23
Omgang 19 1:13 36,99 km/t 23:37 5 15:37:36
Omgang 20 1:13 36,99 km/t 24:50 4 15:38:49
Omgang 21 1:02 43,55 km/t 25:52 4 15:39:51
Omgang 22 1:16 35,53 km/t 27:08 3 15:41:07
Omgang 23 1:19 34,18 km/t 28:27 4 15:42:26
Omgang 24 1:15 36,00 km/t 29:42 3 15:43:41
Omgang 25 1:09 39,13 km/t 30:51 5 15:44:50
Omgang 26 1:02 43,55 km/t 31:53 5 15:45:52
Omgang 27 1:06 40,91 km/t 32:59 8 15:46:58
Omgang 28 1:03 42,86 km/t 34:02 10 15:48:01
Omgang 29 1:07 40,30 km/t 35:09 10 15:49:08
Omgang 30 1:12 37,50 km/t 36:21 10 15:50:20
 
Omgangstider
Andre resultater for Lucca
ArrangementDistanceNettotid
Schmidt Cykler Randers MTB 201510,2 KM40:29
MTB Randers Street Challenge 2016 (Motion)3,5 KM1:00:46
DCU XCO, Morsø3,5 KM44:13
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-30:39
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-30:42
Webike 2017 - #1 Grenå-47:36
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #1 DMK3 KM22:54
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #2 Holte3 KM43:12
Webike 2017 - #2 Vejle-34:12
Webike 2017 - #3 Racing 89ers4,9 KM38:20
Webike 2017 - #4 Hinnerup-34:51
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde3 KM31:38
Webike 2017 - #5 Hammel-35:46
Webike 2017 - #6 Kolding-37:14
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C11 KM34:26
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C13 KM32:40
DCU MTB XCO 7130+-22:18
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 14,5 KM32:39
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM32:32
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-38:18
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 45 KM39:31
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 54 KM32:13
Silkeborg MTB 201850 KM2:55:34
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 6-41:00
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-53:07
DCU MTB XCO Viborg5,2 KM38:41
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20184,5 KM25:15
MTB Randers Klubmesterskab 2018-52:48
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM0:35
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM17:00
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2018/19)6 KM42:15
Allbike CX cup #3 Randers-29:32
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2018/19)4 KM29:54
Allbike CX cup #4 Aalborg-23:48
Cyklebørsen MTBvintercup # 4 (2018/19)4,5 KM34:54
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #26,3 KM46:20
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #39,5 KM31:31
Silkeborg MTB 201950 KM2:50:55
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM47:41
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte3 KM42:11
Allbike Cuppen 2019 - #1 Grenå-32:13
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM40:54
DM XCM 2019 - Aarhus MTB25 KM1:22:21
Allbike Cuppen 2019 - #2 Hammel-34:03
Allbike Cuppen 2019 - #3 Hinnerup-26:53
DCU XCO - Viborg MTB-40:27
Race Days Vejle p/b SRAM #14800 Meter45:23
Race Days Kolding p/b SRAM #2-39:40
Race Days Vejle p/b SRAM #1 SHORT TRACK1 KM16:11
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #4 Grusgraven, Varde6 KM43:57
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM48:58
Allbike Cuppen 2019 - #5 Aarhus MTB-32:43
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg-34:04
Allbike Cuppen 2019 - #7 Viborg-48:05
Allbike Cuppen 2019 - #8 Randers 894 KM47:34
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb5,3 KM51:34
Shimano Ligaen 2019 p/b SIXT #4 Copenhagen-32:00
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20194,5 KM36:12
Cross - Vejen BC0,9 KM35:05
Allbike CX cup 19/20 #2 (Hasle Bakker)2,6 KM25:39
Blåvand MTB Challenge 20197,5 KM50:04
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2019/20)4,5 KM37:37
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20)4,5 KM34:23
Cyklebørsen MTBvintercup # 5 (2019/20)4,5 KM31:29
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter1:06
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter15:03
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-0:10
DM XCM - Viborg 202025 KM1:15:36
DM XCO - Vejle 20204800 Meter0:02
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers-26:09
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk