X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 2020

X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 2020

Results

Tobias Solsbæk
Aarhus MTB
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U11
Omgange 4
Samlet tid 46:24
Placering
Samlet 6 af 9
Mænd 6 af 9
Point
Point 100
Detaljer
Distance i alt 10 km
Distance (omgang) 2,5 km
Gennemsnit omgang 11:36
12,93 km/t
Hurtigste omgang 11:12
13,39 km/t
Langsomste omgang 12:25
12,07 km/t
Deltager (#29)
Tobias Solsbæk
Tobias Solsbæk
Aarhus MTB
Danmark
Mand, 9 år (10 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 12:25 12,07 km/t 12:25 6 09:13:27
Omgang 2 11:12 13,39 km/t 23:37 6 09:24:39
Omgang 3 11:25 13,14 km/t 35:03 6 09:36:04
Omgang 4 11:21 13,21 km/t 46:24 6 09:47:26
 
Omgangstider
Andre resultater for Tobias
ArrangementDistancePlaceringNettotid
KidsLiga 20222,5 KM340:13
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM1013:23
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM1338:40
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub5,8 KM248:53
Hobro løbet 202214,4 KM21:01:21
Kolding BC Løbet 202211 KM444:36
Shimano MTB Liga #1 - Odense C24,2 KM1037:15
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20221,5 KM849:32
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM846:16
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2022)4,5 KM258:01
Allbike - KidsLiga 20212 KM1037:29
Allbike - KidsLiga 20212 KM446:24
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20213,8 KM1039:36
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C22,65 KM523:51
Hobro løbet 202114,4 KM328:54
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113,56 KM328:19
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM425:42,54
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C24 KM527:37
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb8,97 KM637:32
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC8,97 KM616:41,85
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7,25 KM429:27
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24 KM331:55
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM534:23
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM51:36:28
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM526:12
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM526:09
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM59:50
Holte MTB DM 2021-336:55
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM446:46
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C24,2 KM433:18
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb4,5 KM232:24
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM524:03
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM526:21
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM430:56
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM231:29
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM540:32,26
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM320:03,88
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM518:25,01
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM530:17,67
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM217:49
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20202,5 KM736:23
DM XCO - Vejle 20202000 Meter729:37
X-sauce cuppen #1, XCO, Kolding 20202 KM833:30
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM427:33
Tour de Tønder 2 - 202010 KM713:04
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter610:31
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter81:21
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-70:07
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM537:17
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM51:37:47
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM524:07
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM526:10
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM410:19
Tour de Tønder 202010 KM715:41
Tour de Tønder 20201 KM610:52:02
Tour de Tønder 20201 KM51:57
Tour de Tønder 20201 KM77:00
MTB Randers Street Challenge 4.0 - 20195 KM31:06:43
12 Timer i Jylland 201910,5 KM272:23:20
12 Timer i Jylland 2019428 Meter3332:29
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 2019-232:12
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-224:48
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: cyclingvejle@gmail.com