X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 2020

X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 2020

Results

Gustav Frederik Dahl
Holte MTB Klub
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 7
Samlet tid 1:29:56
Placering
Samlet 3 af 15
Mænd 3 af 15
Point
Point 150
Detaljer
Distance i alt 32,9 km
Distance (omgang) 4,7 km
Gennemsnit omgang 12:48
22,02 km/t
Hurtigste omgang 12:35
22,38 km/t
Langsomste omgang 13:10
21,39 km/t
Deltager (#14)
Gustav Frederik Dahl
Holte MTB Klub
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:17 0:17 13 15:00:30
Omgang 1 12:36 22,38 km/t 12:53 5 15:13:06
Omgang 2 12:38 22,32 km/t 25:31 4 15:25:44
Omgang 3 12:55 21,83 km/t 38:26 4 15:38:39
Omgang 4 13:01 21,66 km/t 51:27 4 15:51:40
Omgang 5 13:11 21,39 km/t 1:04:38 4 16:04:51
Omgang 6 12:36 22,38 km/t 1:17:14 2 16:17:27
Omgang 7 12:42 22,20 km/t 1:29:56 3 16:30:09
 
Omgangstider
Andre resultater for Gustav Frederik
ArrangementDistanceNettotid
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM1:21:02
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM1:06:44
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup5,5 KM1:32:46
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM59:38
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM37:26
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM1:46:43
DM XCM 2019 - Aarhus MTB75 KM3:22:20
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:17:02
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:20:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:40:23
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,66 KM56:47
Cross - Marselisborg CC2,3 KM1:01:43
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:11
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM59:26
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:24:05
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:46:42
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM2:36:28
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM6:24:24
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-28:35
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM2:03:35
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:43:14
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM3:45:48
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:56:05
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM3:48:12
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM52:17
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag2,3 KM1:04:57
Cross Odense 6. dec. 2020.2,65 KM1:02:10
Cyklecross //ABC-48:32
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus3 KM47:28
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: cyclingvejle@gmail.com