3 Dage i Nord - #3 Aalborg

3 Dage i Nord - #3 Aalborg

Results

Lasse Mikkelsen
Team Kvickly Odder Elite
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 2:34:27
Nettotid 2:34:27
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 18 af 35
Mænd 18 af 35
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 106,8 km
Distance (omgang) 17,8 km
Gennemsnit omgang 30:53
34,57 km/t
Hurtigste omgang 25:19
42,16 km/t
Langsomste omgang 50:40
21,07 km/t
Deltager (#83)
Lasse Mikkelsen
Team Kvickly Odder Elite
Danmark
Mand, 25 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 50:40 21,07 km/t 50:40 34 09:50:40
Omgang 2 25:22 42,08 km/t 1:16:03 34 10:16:03
Omgang 3 26:38 40,10 km/t 1:42:41 34 10:42:41
Omgang 4 26:26 40,39 km/t 2:09:08 35 11:09:08
Omgang 5 25:19 42,16 km/t 2:34:28 34 11:34:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Lasse
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM442:46:42
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM213:35:12
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM813:54:24
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM533:21:06
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM302:25:08
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM294:11:42,28
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM422:42:01
Hobro løbet 202114,4 KM302:46:09
Odder CK25,3 KM313:43:23
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM313:26:21
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM422:47:35
Vejle CK 202113 KM213:03:52
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM297:04:16
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM502:49:52
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM601:01:46
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM8814:35
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM451:08:27
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM544:24:50
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM313:17:21
ABC Linjeløb 202117,6 KM403:11:43,81
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM293:01:45,26
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM722:36:54,87
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM503:41:17,87
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM543:24:10
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM193:41:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM271:56:05
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM543:42:29
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM223:16:21
Herning JFM TT 202027 KM1636:03
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM192:29:43
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-4634:59
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM704:48:24
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM182:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM381:05:03
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM391:05:03
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3714:30
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM192:31:41
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM72:43:29
Hobro løbet 201925,3 KM142:26:05
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM103:07:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM152:38:32
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM72:45:17
CK Aarhus18,2 KM43:21:22
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM172:37:53
Randers Bike Week #415,5 KM23:35:32
Randers Bike Week #415,5 KM103:35:32
Randers Bike Week #312,4 KM113:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM243:07:02
Randers Bike Week #215,4 KM73:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM203:30:01
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM914:51
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM2514:51
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM42:25:21
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM32:32:39
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM22:17:10
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM112:20:17
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM62:40:54
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM42:19:24
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM72:22:06
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM12:08:11
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM22:16:32
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM202:00:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM151:45:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM72:10:50
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM42:00:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM41:49:20
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM181:51:41
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2018100 KM172:41:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk