Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Results

Kim Aabjerg
Herning Cykle Klub
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 9
Samlet tid 2:38:49
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 3 af 23
Mænd 3 af 23
Point
Point 16
Detaljer
Distance i alt 109,8 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 17:38
41,48 km/t
Hurtigste omgang 16:42
43,80 km/t
Langsomste omgang 19:41
37,17 km/t
Deltager (#37)
Kim Aabjerg
Herning Cykle Klub
Danmark
Mand, 36 år (37 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:41 37,17 km/t 19:41 10 11:19:41
Omgang 2 18:05 40,45 km/t 37:47 9 11:37:47
Omgang 3 17:27 41,93 km/t 55:14 3 11:55:14
Omgang 4 17:14 42,44 km/t 1:12:29 15 12:12:29
Omgang 5 16:44 43,74 km/t 1:29:13 2 12:29:13
Omgang 6 16:42 43,80 km/t 1:45:56 8 12:45:56
Omgang 7 17:20 42,22 km/t 2:03:16 1 13:03:16
Omgang 8 18:01 40,59 km/t 2:21:18 16 13:21:18
Omgang 9 17:31 41,78 km/t 2:38:49 3 13:38:49
 
Omgangstider
Andre resultater for Kim
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM22:18:01
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM43:11:25
Kolding BC Løbet 202215 KM22:34:09
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM42:00:53
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM32:39:25
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM21:44:27
Odder CK25,3 KM13:02:19
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM12:33:51
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM181:16:11
Vejle CK 202113 KM42:50:11
CK Djurs 202111,8 KM72:10:57
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM12:21:26
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM12:46:59
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM644:43
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM82:37:35
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM22:23:26
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM12:39:41
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1559:26
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM1514:42
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM22:37:29
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM32:45:17
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM12:37:43
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM62:45:46
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM52:31:53
Integoløbet Hedensted 11,23 KM72:17:37
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com