Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Results

Rasmus Madsen
Team Herning CK Elite
Resultat

Efter tidsgrænse


Distance A
Omgange 5
Detaljer
Distance i alt 61 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 15:15
47,98 km/t
Hurtigste omgang 10:00
73,11 km/t
Langsomste omgang 17:18
42,29 km/t
Deltager (#71)
Rasmus Madsen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 10:00 73,11 km/t 10:00 14:00:00
Omgang 2 16:33 44,19 km/t 26:34 14:16:34
Omgang 3 16:20 44,79 km/t 42:55 14:32:55
Omgang 4 16:03 45,58 km/t 58:58 14:48:58
Omgang 5 17:18 42,29 km/t 1:16:17 15:06:17
 
Omgangstider
Andre resultater for Rasmus
ArrangementDistancePlaceringNettotid
U23DM RR // Sydkysten Cycling 202113,8 KM83:55:09,96
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021-1841:05
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM254:11:35,93
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM482:42:59
Hobro løbet 202114,4 KM252:46:09
Odder CK25,3 KM413:49:16
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM273:20:13
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM222:47:33
Vejle CK 202113 KM73:03:52
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM427:17:56
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM673:01:19
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM831:04:44
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM5313:50
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM3118:48,22
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM471:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM404:33:58
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM161:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM74:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM264:40,24
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM531:09:47
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM282:27:04,08
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM263:17:20
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM472:54:00
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM473:16:02
ABC Linjeløb 202117,6 KM423:11:44,17
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM142:27:36,59
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM323:41:11,05
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling5,2 KM422:39:24,56
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM192:44:53
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM241:36:13
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM462:40:01
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM312:22:31
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM312:07:53
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM72:46:21
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM162:49:41
Hobro løbet 201925,3 KM52:23:23
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM52:32:52
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM152:42:51
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1536:22,60
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM1135:14,60
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM72:28:04
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM152:34:54
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM13:05:30
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM102:41:58
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM103:04:47
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM42:53:57
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM103:07:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM72:31:31
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM462:12:17
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM82:50:29
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM131:45:12
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM92:05:50
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM71:56:38
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM141:54:37
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM61:52:55
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM61:57:36
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -1042:16
Randers Bike Week #44,2 KM31:10:08
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM125:58:00
Randers Bike Week #312,4 KM192:03:25
Randers Bike Week #215,5 KM132:09:15
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1535:16
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM71:55:00
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM1622:43
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM141:32:42
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM2620:24
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM61:55:14
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM101:55:08
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM121:50:16
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM202:00:27
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM41:39:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM271:50:55
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM171:56:25
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM211:46:46
CYKEL & FRITID, GADELØB 20151 KM132:14
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com