DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus

Results

Jacob Fredslund Larsen
Sydkystens Cycling
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U23 (U23)
Omgange 3
Samlet tid 22:40
Placering
Samlet 14 af 14
U23 14 af 14
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 9 km
Distance (omgang) 3 km
Gennemsnit omgang 7:33
23,82 km/t
Hurtigste omgang 5:56
30,33 km/t
Langsomste omgang 8:25
21,39 km/t
Deltager (#44)
Jacob Fredslund Larsen
Sydkystens Cycling
Danmark
19 år (20 i dag)
U23

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 10. januar 2021.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 5:56 30,33 km/t 5:56 14 12:55:56
Omgang 2 8:25 21,39 km/t 14:21 14 13:04:21
Omgang 3 8:19 21,63 km/t 22:40 14 13:12:40
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Fredslund
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:56
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:34:06
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:58:23
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:03:18
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:39:26
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:52:14
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:29:18
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:51:08
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:25:17
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM25:58
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM29:04
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:37:35
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:12:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:36:52
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:34:58
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:37:37
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM3:01:14
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM33:56
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:57:30
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM1:10:41
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM55:55
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM15:17
DCU virtuel TT landevejs-cup #1 - Klassikeren20 KM30:54
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:28
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM54:15
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:27:48
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:52:12
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM2:15:35
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM6:28:36
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM2:43:11
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:33:51
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202029 KM40:03
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM2:50:08
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM52:28
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM2:34:26,71
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM2:15:30,89
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM44:43
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM2:04:16,28
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM2:26:18,38
ABC Linjeløb 202117,6 KM2:27:15,97
Frederikshøj Windowmaster løbet 202112,2 KM2:38:53
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk