Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2

Results

Anton Hermann Nielsen
Rold Skov MTB
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Omgange 3
Samlet tid 45:50
Point
Point 130
Detaljer
Teknikøvelse (straftid) 0:06
Distance i alt 12,6 km
Distance (omgang) 4,2 km
Gennemsnit omgang 15:14
16,53 km/t
Hurtigste omgang 12:32
20,11 km/t
Langsomste omgang 17:25
14,47 km/t
UCI Point
Deltager (#1602)
Anton Hermann Nielsen
Rold Skov MTB
Danmark
Mand, 12 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 12:32 20,11 km/t 12:32 2 12:11:55
Omgang 2 15:47 15,96 km/t 28:19 3 12:27:42
Omgang 3 17:25 14,47 km/t 45:44 4 12:45:07
 
Omgangstider
Andre resultater for Anton Hermann
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Aarhus MTB - DCU XCO løb 20245,9 KM21:09:22
DGI MTB Vintercup 2023/2024 - #8: Hirtshals5 KM11:06:18
DGI MTB Vintercup 2023/2024 - #7: Uhrehøje5 KM11:11:13
DGI MTB Vintercup 2023/2024 - #6: Sæby5,3 KM11:12:09
DGI MTB Vintercup 2023/2024 - #1: Skagen9,93 KM21:15:19
Shimano MTB Liga #6 - DMK C25,8 KM257:37
Shimano MTB Liga #5 - Vejle C15,8 KM351:07
MTB Tour Silkeborg 202375 KM233:39:24
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C25,5 KM337:17
RSCS Cycling MTB Race-11:13:52
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab)6,7 KM247:30
DGI Hærvejsløbet 2023 - L'Etape Denmark by Tour de France110 KM675:50:20
Shimano MTB Liga #3- Varde C26 KM251:53
XCC (Short track) MTB DM 2023 - Aalborg MTB1,1 KM121:38
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB5,8 KM150:54
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C25 KM256:35
Shimano MTB Liga #1 - Randers C14,7 KM249:16
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20234 KM1048:16
KidsLiga 20222,5 KM250:04
KidsLiga 20222 KM248:50
Shimano MTB Liga #6 - DMK C25,8 KM944:26
KidsLiga 20222 KM351:00
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab)6,7 KM742:43
KidsLiga 20222 KM349:53
MTB Randers Street Challenge 5.2 - 20225 KM11:29:36
Shimano MTB Liga #5 - Holte C25,8 KM550:40
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold1,1 KM521:41
XCO MTB DM 2022 - Rold5,8 KM645:54
Shimano MTB Liga #4 - Varde C25,8 KM653:38
Shimano MTB Liga #3 - Randers C14,7 KM553:58
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C25 KM544:42
Shimano MTB Liga #1 - Odense C25,8 KM844:50
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20224 KM246:47
DGI MTB Vintercup - #5: Sæby5,3 KM31:08:58
DGI MTB Vintercup - #4: Slettestrand8 KM21:06:11
DGI MTB Vintercup - #3: Rold Skov5 KM459:23
Allbike - KidsLiga 20212 KM241:25
Allbike - KidsLiga 20212 KM248:00
Allbike - KidsLiga 20212 KM350:00
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20213,8 KM339:31
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C22,65 KM430:24
Allbike - KidsLiga 20212 KM246:11
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C24 KM348:14
RSCS Cycling MTB Race 20218 KM21:26:13
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24 KM139:58
Allbike - KidsLiga 20212 KM241:25
Holte MTB DM 2021-441:45
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb4,5 KM343:41
Saltum MTB børneløb3 KM138:49
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM134:41
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20202,5 KM437:46
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20202,5 KM449:29
DM XCO - Vejle 20202000 Meter733:23
X-sauce cuppen #1, XCO, Kolding 20202 KM533:13
Shimano Ligaen 2019 p/b SIXT #4 Copenhagen-325:03
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg-426:57
Race Days Kolding p/b SRAM #2-326:03
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM531:40
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte3 KM929:44
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM842:38
XTERRA Slettestrand 20177 KM1430:01
Tidtagning ved DCU Distrikt JF. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.

Sponsor