Mikkas Skoubo
Slagelse Cykle Ring
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape Børn (U13)
Omgange 3
Samlet tid 43:22,03
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 22,52 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 14:27,56
31,14 km/t
Hurtigste omgang 14:02,35
32,07 km/t
Langsomste omgang 14:53,30
30,25 km/t
Deltager (#67)
Mikkas Skoubo
Slagelse Cykle Ring
Danmark
Mand, 10 år (12 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 14:27,03 31,16 km/t 14:27,03 4 09:32:27
Omgang 2 14:02,35 32,07 km/t 28:29,39 7 09:46:29
Omgang 3 14:53,30 30,25 km/t 43:22,69 7 10:01:22
 
Omgangstider
Andre resultater for Mikkas
ArrangementDistancePlaceringNettotid
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 10,5 KM442:27,27
Sjælland på Tværs // Sjælland Rundt 2022137 KM1814:36:10
Tour de Storebælt 2022100 KM13363:40:06
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM91:04:48
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM729:12
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM1323:22,42
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM413:23
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM838:36
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry9,17 KM352:47,23
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry2,78 KM432:43,76
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry7,5 KM446:21,27
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry4 KM328:40,49
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry10 KM617:48,43
Kolding BC Løbet 202211 KM244:29
Visit Vejle løbet 20227,5 KM21:01:23
CC Hillerød Grand Prix 202213,4 KM252:36,37
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter736:02
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2-341:47
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1-341:21
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen-442:08
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-340:56
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub-331:22
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC-443:07
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2,5 KM538:21
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 20219,7 KM442:58,04
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM348:33
Tønder ACR - Hydro løbet 202110,5 KM739:53
Flyver Cup 2021 afd #3- LL5,2 KM250:25,35
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM238:23,20
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202111 KM241:43
Middelfart 20217,6 KM446:04
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb8,97 KM450:06
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC8,97 KM1015:37,69
Vejle CK 20217,5 KM557:14
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)12 KM221:48,44
Flyver Cup 2021 afd #2- TT5,2 KM219:59,00
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM82:47:18
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM246:01
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM848:14
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM119:11
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM451:21,29
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5,2 KM440:27,71
Flyver Cup 2021 afd #15,2 KM36:05,85
DEUTER enkeltstart12,5 KM222:41,14
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM142:03
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup8,5 KM750:37
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM457:19,86
Slagelseløbet 20216,79 KM352:45,24
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM944:26
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM645:44
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM658:16
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM858:47,07
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM928:15,29
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM917:44,29
State Energy Race 2021 presented by OCC9,1 KM357:44,19
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.7,3 KM527:37,17
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM526:36
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM948:13
Horsens AC - 20201 KM523:44
Middelfart 20207,6 KM747:28
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM847:48
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10,5 KM838:51
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202010 KM1018:34
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM653:58
Tour de Tønder 2 - 202010 KM213:01
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter218:33
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter21:11
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-20:02
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM336:04
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM21:33:58
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM223:42
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM224:44
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM39:44
Tour de Tønder 202010 KM213:53
Tour de Tønder 20201 KM312:20
Tour de Tønder 20201 KM41:56
Tour de Tønder 20201 KM33:00
Danmark cykler sammen50 KM922:43:20
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM133:27
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM219:50
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb4,1 KM630:56
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM822:18,43
Randers Bike Week #415,5 KM333:37
Randers Bike Week #415,5 KM333:37
Randers Bike Week #312,4 KM425:05
Randers Bike Week #312,4 KM425:05
Randers Bike Week #25,7 KM425:49
Randers Bike Week #25,7 KM425:49
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM510:31
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM510:31
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM335:12
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM724:30
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM330:13
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM126:34
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM342:12
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM223:32
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM226:39
Integoløbet Hedensted 7,21 KM430:43
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk